Про те, скільки біженців зі сходу України та Криму прийняла Тернопільщина від початку російської агресії та про можливості, гарантовані переселенцям державою, місцевим журналістам розповіли спеціалісти, що допомагають їм адаптовуватися у нашому краї.
За словами начальника відділу організації заходів цивільного захисту управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Тернопільській області Ігоря Греси, станом на середину квітня цього року в області зареєстровано 2601 внутрішньо переміщена особа, загалом це 1560 сімей, понад шістсот дітей. Всі прибулі тимчасово розміщені в приватному секторі, об’єктах соціального захисту або готелях області.
До центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тернопільської області за два роки звернулося 633 сім’ї переселенців, в яких виховується 855 дітей. Всі отримали інформаційну допомогу та соціально-психологічну підтримку.
У дитсадки протягом цього часу влаштовано понад 60 дітей із родин переселенців. У загальноосвітніх навчальних закладах навчаються 257 учнів, вишах та ПТУ — відповідно 60 та 11. До базових центрів зайнятості за пошуками роботи звернулося 454 переселенця, працевлаштовано — 187.
Заступник директора — начальник управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Воронка повідомив, що до обов’язків місцевих органів соціального захисту населення входить встановлення на облік внутрішньо переміщених осіб, а також призначення і виплата їм щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. На Тернопіллі її отримують 758 сімей (1211 осіб). За три місяці поточного року нарахувань здійснено на 2 млн. 690 тис. грн. До слова, розмір такої допомоги на сім’ю не повинен перевищувати 2400 грн. Також переселенці мають право на призначення житлових субсидій за умов укладення договорів про проживання.
У будь-який час надати харчі та гігієнічні набори, за можливості забезпечити біженців одягом, взуттям, ліками готові представники Товариства Червоного Хреста України. Як зазначила голова обласної організації ТЧХУ Олександра Бригадир, протягом двох років вони допомогли переселенцям більше, ніж на півмільйона гривень. Така підтримка від благодійних об’єднань та фондів чи не найбільш актуальна у перший місяць після прибуття на Тернопільщину, коли люди ще не мають змоги отримати ні соцвиплат, ні зарплатні.
Спеціалісти заявляють, що порівняно з іншими містами західної України, кількість біженців на Тернопіллі чи не найменша. Як правило, людей відлякують проблеми, пов’язані із працевлаштуванням та низьким заробітком. Натомість доволі часто одним із мотивів, що схиляють родини до переїзду, як підмітила Радник Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб в області Ірина Жигунова, є екологічний фактор.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте