Рукотворні іграшки, прикраси, предмети інтер’єру, модні аксесуари представили майже 50 митців та аматорів Тернопільщини на виставці-ярмарку народних промислів. Дійство розмістилося минулої неділі в Українському домі «Перемога», що в обласному центрі.
Ідея організувати такий захід, водночас зробивши перший крок до створення осередку, котрий об’єднав би тернопільських митців, виникла у підприємця та бізнес-тренера Олени Дейнеки. Задумом вона поділилася зі своєю подругою, спортсменкою, громадською активісткою Лілею Проць. Недовго думаючи, спільно спробували втілити корисну ініціативу в життя.
— Ми вирішили, що ця подія буде неодноразовою. Якщо майстрам удасться себе показати, сприятимемо розвитку, популяризації їхньої творчості у Тернополі і надалі. Думаю, дійство має всі шанси стати постійним. Особливо актуальним воно буде у холодну пору року, коли у нашому місті відбувається дуже мало культурних заходів. Зрештою, такі виставки-ярмарки можуть стати візитною карткою Тернополя, можливо навіть його туристичною родзинкою, — каже Олена Дейнека.
Дебютний захід організатори провели і з благодійною метою: усі охочі мали змогу пожертвувати кошти для встановлення пандуса до приміщення психолого-медико-педагогічної консультації, що знаходиться на вулиці Сахарова, 2.
Перші відвідувачі завітали в «Перемогу» ще у полудень. І не могли стримати подиву від того, наскільки різноманітні таланти у наших краян. Увагу малечі притягували витвори Людмили Казьмірук із Гаїв-Гречинських біля Тернополя. Майстриня розповідає, що взялася до втілення рукотворної іграшки усього кілька місяців тому. Стимулом до творчості стало невдоволення сучасними забавками — її, маму двох дівчаток, вигляд магазинних ляльок часто лякає. Тому перших, Принцесу та Весняну Фею, дотримуючись техніки норвезької лялькарки Тоні Фінангер, пошила саме для своїх донечок. Далі почала створювати інших іграшкових красунь, котиків, зайчиків. Як маму, Людмилу тішить те, що її витвори екологічно чисті, пошиті з натуральних тканин, не линяють, тому й не шкодять здоров’ю маляти. А ще — надзвичайно зручні для забав, мають м’які, рухомі ручки й ніжки.
А ось тернополянка Лариса Бєлаш захоплюється плетінням спицями та гачком. У такий спосіб рукодільниця не тільки відпочиває після роботи, а й творить справжню красу. Наприклад, стильні жіночі сумки. Лариса зізнається, що під час втілення цих аксесуарів нерідко відходить від обраної схеми — і такі творчі експерименти йдуть тільки на користь, бо у процесі народжується щось зовсім інше. І набагато краще. Дітям майстриня «вичакловує» улюблених казкових персонажів. Каже, зазвичай батьки замовляють тих, на яких важко натрапити на ринку чи в магазині.
— Пам’ятаю, кілька разів плела на замовлення героя популярного мультфільму «Тачки» Маквіна. До слова, я і сама люблю дивитися мультики та черпати звідти позитивні емоції, — посміхається Лариса Бєлаш.
Ті, хто прагнув доторкнутися до затишку власними пальцями, зупинялися біля виробів тернополянки Наталі Грицаєвої. Найбільше рукодільниця полюбляє працювати із мішковиною та лляним шнуром. Використовує ці матеріали, поєднуючи їх із фетром, атласними стрічками, тасьмою, паєтками, різнобарвними шнурочками у створенні яскравих панно та атмосферних об’ємних фоторамок. І, не інакше, як додає до витвору дрібку домашньої магії, бо при погляді на світлину у фоторамці від Наталі Грицаєвої так і хочеться повертатися думками в обійми до найближчих, найрідніших серцю людей.
Фото авторки
Прокоментуйте