Помітне в останніх місяцях розгортання застарілих польсько-українських конфліктів не позначилося жодним чином на інтересі українців і поляків до вивчення польської й української мов. Польська й надалі популярна серед українців.
Зростає також зацікавлення поляків у вивченні української мови як іноземної – передає польсько-український портал «Порт Європа».
Як повідомлялося раніше, на порталі «Порт Європа» функціонують безкоштовні е-курси української мови для поляків і польської для українців. На курс можна записатись за посиланням: www.porteuropa.eu/ua/polskamowa
– Наші курси – це своєрідний барометр настроїв поляків і українців по відношенні до сусідньої країни. За кількістю осіб, які в цьому місяці записуються на даний курс, а їх рахуємо в тисячах, можна зробити висновки щодо того, наскільки великим є в даний момент зацікавлення українців Польщею і поляків Україною. На цій підставі я можу сказати, що спроби поділити наші народи не вийшли, звичайних людей не дуже цікавлять історичні суперечки, принаймні, останні не вплинули негативно на бажання вивчати польську і українську мови — пояснює Якуб Логінов, автор курсів і редактор порталу “Порт Європа” та власкор “Дзеркала тижня” в Польщі.
За його словами, час від Майдану до сьогодні можна поділити на три фази. Перші три-чотири місяці після Майдану — це захоплення Польщею як країною, яка активно підтримувала Україну в тяжкі часи. Тоді більшість осіб записувалося на курс з почуття солідарності з Польщею, без особливих планів щодо виїзду. Багато українців, особливо з Центру і Півдня України, саме під впливом Євромайдану відкрили для себе Польщу і почали цікавитись нею. «В половині 2014 року ця гаряча фаза закінчилась, натомість приблизно від кінця 2014 на безкоштовний е-курс польської почали досить масово записуватись особи, котрі збиралися виїхати до Польщі на заробітки або навчання, – каже пан Якуб. – Натомість зараз можна спостерігати початок третьої фази — це вже особи, котрі пов’язують своє майбутнє з життям в Україні, однак налаштовані на відкриття спільного бізнесу з поляками — наприклад експорту українських продуктів до Польщі. Це дуже перспективна річ, оскільки Україна стала частиною зони вільної торгівлі з ЄС, знято митні обмеження, а поляки й українські іммігранти в Польщі хотіли б купувати українські продукти, яких поза Варшавою практично в Польщі немає. Не виключено, що вийдемо назустріч цим очікуванням і відкриємо якийсь безкоштовний е-курс ділової польської мови, саме з думкою про цю групу».
Олеся ЯКУШКО
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте