Змаганнями третього етапу Кубка світу в чеському Новому Місті найсильніші стріляючі лижники планети завершили перший триместр сезону 2016—2017 років. Утім вітчизняним спортсменам, переконаний президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак, під час новорічно-різдвяної паузи особливо відпочивати не доведеться.
Передусім через те, що необхідно серйозно попрацювати над виправленням допущених на старті помилок. Адже завдання успішно виступити на лютневому чемпіонаті світу в австрійському Хохфільцені ніхто не відміняв. Причому вперше за багато років претензій до жіночої збірної навіть більше, ніж до чоловічої.
У здібностях і можливостях двох її нинішніх лідерів, олімпійських чемпіонок Олени Підгрушної та Юлії Джими, звісно ж, ще ніхто не встиг розчаруватися. Однак нинішні слабкі місця як однієї, так й іншої, видно, так би мовити, неозброєним оком. Коли киянка, несподівано для всіх вийшовши на новий рівень швидкостей, не може стабілізувати стрільбу на «підвищеному пульсі», то від голови Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України насамперед очікують набуття оптимальних фізичних кондицій після перенесеної перед початком сезону хвороби.
Під час стартів у Чехії стати свідками очікуваного прогресу обох уболівальникам так і не довелося. Навряд чи задовольнили амбіції Юлії Джими 34-та позиція в спринті і навіть тринадцята — в гонці переслідування. А Олена Підгрушна, взагалі не набравши в обох гонках залікових балів (відповідно 46-та і 43-тя), перед першим у сезоні мас-стартом опинилася в незвичній для себе ролі першої запасної. На її щастя, хвороба американки Сьюзан Данклі все ж дозволила увійти до числа учасниць. А завойоване п’ятнадцяте місце (Джима — дев’ятнадцята) — повернутися до числа двадцяти п’яти кращих у загальному заліку на 24-ту позицію. Нелегкі випробування в компанії найсильніших очікують, без сумніву, і на молодшу нашу землячку Анастасію Меркушину, яка суттєво допомогла естафетній команді виграти першу в цьому сезоні «бронзу» в словенській Поклюці. Переможниця двох гонок Кубка IBU в італійському Ріднау і в спринті, і в гонці переслідування фінішувала в Новому Місті практично відразу за Підгрушною (48-ма і 44-та), а в контактному мас-старті, звичайно ж, не мала шансів виступити.
Натомість у чоловічих перегонах порадував стабільним виступом головний квартет вітчизняних стріляючих лижників. У спринті всі змогли пробитися до тридцятки найкращих: сьомим фінішував Сергій Семенов, 22-м — наш земляк Дмитро Підручний, 23-м — Артем Прима, 27-м — Віталій Кільчицький. До того ж висока позиція першого з них допомогла чернігівцю скласти компанію капітанові збірної України і в гонці з масового старту. Хоча шансів поборотися за місце на п’єдесталі пошани, здається, все ж більше в Підручного. В гонці переслідування повернув собі титул найстабільнішого в українській збірній, підтвердивши сімнадцятою позицією закономірність перебування в елітному списку загального заліку. А в мас-старті до завершальної стрільби стоячи реально претендував на одну з медалей. І тільки один промах завадив піднятися вище п’ятого місця.
На жаль, другий «personal best» Дмитра Підручного в індивідуальних дисциплінах Кубка світу (в німецькому Рупольдингу на початку цього року також у мас-старті фінішував четвертим) минулої неділі, 18 грудня, був затьмарений сумною звісткою. На вісімдесятому році життя відійшов у вічність перший наставник талановитого атлета, заслужений тренер України Микола Петрович Опанасюк. Висококваліфікований спеціаліст, який свого часу був головою Тернопільського обласного ФСТ «Колос», за багаторічний трудовий шлях педагога з великої літери навчив тисячі дітей з Великої Березовиці та навколишніх сіл не тільки стояти на лижах, а й перемагати на найпрестижніших всеукраїнських і міжнародних стартах. Не випадково й олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна вважає Миколу Петровича одним з перших своїх наставників.
До останнього цікавився успіхами як своїх знаменитих вихованців, так і початківців з Тернопільської районної ДЮСШ. Напередодні сезону запитував в автора цих рядків, чи дочекаємося на вітчизняному телеканалі прямих трансляцій з Кубка світу. А після двох стартових етапів був упевнений, що Дмитро Підручний готовий до боротьби за високі місця. Царство Небесне вам, Тренере!
На завершення не будемо все ж про сумне. Проведений на трасах майбутнього лютневого чемпіонату світу в Хохфільцені другий етап юніорського Кубка світу підтвердив не випадковість стартового успіху ще одного підопічного тренерського подружжя Ірини та Олега Меркушиних Віталія Труша. Завоювавши друге місце в спринті, тернопілець, який захищає кольори обласних ФСТ «Колос» і «Динамо», вийшов у лідери загального заліку цих змагань. А перемігши наступного дня в гонці переслідування, ще більше зміцнив свої позиції. В обох дисциплінах залікові бали вдалося набрати і вихованці «Колоса», підопічній Назара Бурика та Ігоря Сцібайла Мар’яні Брикайло.
Фото із сайту Федерації біатлону України та автора
Прокоментуйте