Які асоціації виникають у людей, коли вони чують слово «стрип-пластика»? Думаю, що в більшості — нічні клуби, вульгарщина, оголене тіло… Однак у Тернополі, попри такий «асоціативний ряд», відкривають все більше студій, де жінкам пропонують оволодіти цим стилем танцю. Чому, попри різноманіття напрямків фітнесу, добропорядні тернополянки вибирають для себе таке незвичне захоплення й готові платити за це гроші.
«Я була однією з тих, хто чув слово «стрип-пластика» й думав, що це стриптиз. Спершу боялась, вважала це сороміцтвом, — розповідає тренерка, призерка багатьох всеукраїнських змагань зі стрип-пластики Леся Соломіна. — Але випадково потрапивши на заняття, зрозуміла, що це зовсім інше, ніж я собі уявляла, наскільки упередженим було моє ставлення. Нині, чесно кажучи, інколи мене злить це ототожнення. Довгий час намагаюся донести людям, що між стрип-пластикою і стриптизом немає нічого спільного, окрім «стрип» у назві».
Моя співрозмовниця зауважує: треба розмежовувати ці два поняття. «Стриптиз — це мистецтво красиво роздягатися, відвертість рухів, яскраво виражена сексуальність. Стрип-пластика — це хореографія, що не потребує ніякого оголення, але дає можливість жінкам продемонструвати свою граційнійсть, спокусливість, не переходячи меж пристойності. До речі, у стрип-пластиці навіть торкання себе руками вважається вульгарним».
Це танець, який допомагає жінкам розкрити чуттєву сторону, сексуальність, відчути себе справжньою звабницею, що йде зсередини і проявляється не в глибокому декольте, а в пластичності, витонченості рухів, гарній поставі, впевненості у власній привабливості. Стрип-пластика допомагає жінкам полюбити власне тіло, розкрити його красу, вдосконалити.
Пані Леся каже: цей стиль танцю — передусім спорт, важка робота над собою. «Коли до мене приходять новачки, їм спочатку важко даються навіть найпростіші вправи, — зауважує тренерка. — У фітнесі все набагато простіше. Достатньо присісти, відтиснутися. У нас же під час вправи треба водночас красиво прогнутися, зробити мах головою, бути пластичною».
Зі стрип-пластики проводять багато міжнародних змагань, чемпіонатів України, на яких заборонено будь-які оголення, декольте, вульгарність. За це навіть дискваліфіковують. На таких змаганнях заборонено елементи стриптизу, адже метою конкурсу є продемонструвати танець і вміння триматися на сцені.
— Перемога, якій досі дивуюся, була на останніх змаганнях у Тернополі, — пригадує моя співрозмовниця. — В нашій категорії були представлені різні танцювальні стилі: латина, контемп тощо. Я танцювала стрип-пластику і посіла перше місце.
— Як чоловік ставиться до такого хобі? — цікавлюся.
— Я багато виступаю, беру участь в різноманітних конкурсах, тож він мене в усьому підтримує, оскільки знає, що таке стрип-пластика насправді.
Тож перш ніж робити висновки про будь-що нове й невідоме, треба спочатку побачити це на власні очі, а ще краще — спробувати, адже новий досвід — завжди розвиток.
Наталя ЗАВТУР.
Фото з архіву Лесі Соломіної
Прокоментуйте