В ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ ВІЙСЬКОВОЇ АМУНІЦІЇ, ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ, ЗБРОЇ, ПРИВЕЗЕНИХ ІЗ ЗОНИ АТО ТА ОЗДОБЛЕНИХ МИТЦЯМИ НАРОДНОГО ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА З УСІЄЇ УКРАЇНИ. ТЕРНОПІЛЬ СТАВ ШІСТНАДЦЯТИМ МІСТОМ, КУДИ В РАМКАХ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ «ВІЙСЬКОВО-ПОЛЬОВИЙ АРТ» ЗАВІТАЛА НЕПЕРЕСІЧНА ЕКСПОЗИЦІЯ.
Виставка налічує понад півтори сотні витворів більш як 120 митців. Лише одиниці з них не професіонали, решта — визнані майстри своєї справи, розповів автор і куратор проекту віце-президент асоціації «Україна—Франція», капрал Національної поліції полку патрульної служби особливого призначення «Київ», у минулому боєць добровольчого батальйону спеціального призначення «Золоті ворота» Павло Ротар.
В експозиції представлені чи не всі напрямки українського народного ужиткового мистецтва. Неабияк дивує фантазія митців. Серед іншого краяни мають змогу помилуватися гітарою з гранатомета, пусковим пристроєм РПГ, перетвореним завдяки рогозові у бичка, єдиним у світі іконостасом із флоромозаїки, аплікаціями з рибних кісточок, яворівськими іграшками й іншими дивовижами.
Пан Павло самостійно шукає визнаних майстрів та веде з ними перемовини: обговорює способи втілення мистецьких ідей, підбирає відповідний матеріал, що прибув із війни. Колекція, каже він, постійно розширюється. Так, лише у день цієї розмови чоловік отримав поштою два нових експонати. Найближчим часом з’являться в експозиції і ковальські вироби. Усе розмаїття виробів, зазначив автор і куратор проекту, поєднує ідея виставки, яка полягає у тому, що життя — сильніше за смерть.
Як доказ своїх слів пан Павло продемонстрував розмальовану гільзу, що часто зацікавлює відвідувачів. Чоловік розповів, що бійці привезли її з гори Карачун. Коли ж він зазирнув усередину, то здивувався: там були стільники. Тобто навіть у таких смертоносних предметах знайшовся прихисток для життя.
На майбутнє Павло Ротар планує продемонструвати виставку іноземцям. Він уже отримав запрошення з Литви, Ізраїлю, Азербайджану. Особливо чоловік прагне показати проект в тих країнах, де останніми роками виникали такі ситуації, як в Україні. Але наразі для здійснення цих задумів немає коштів.
Що ж до перебування експозиції у Тернополі, то жителі та гості міста можуть оглянути виставку «Військово-польового АРТу» до 17 квітня (вхід вільний). Окрім цього, відвідувачі матимуть змогу самі долучитися до мистецтва, адже у рамках проекту діють різноманітні майстер-класи. Першою насичену програму розпочала майстриня народної творчості Надія Волощук з Кременця. Вона навчала охочих виготовляти весняних пташок і лялечок із тканини.
Фото авторки
Прокоментуйте