Скоротили податковий борг

Скоротили податковий борг

Упродовж першого півріччя 2020 року 525 юридичних осіб, які допустили податковий борг на початок року, скоротили його на 40,4 мільйона гривень. Зокрема, 362 суб’єкти господарювання виплатили 17,6 мільйона гривень податкової заборгованості.

У січні-червні за рахунок погашення податкового боргу до зведеного бюджету надійшло 13,1 мільйона гривень. При цьому державний бюджет отримав 9,8 мільйона.

До боржників, до речі, вживаються як застережні заходи (направлення податкової вимоги, самостійне визначення боржником джерел погашення податкового боргу, реєстрація податкової застави, розстрочення сплати грошових зобов’язань та податкового боргу), так і заходи примусового характеру — стягнення податкового боргу на підставі рішення суду, стягнення готівки, звернення до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках у банках та інших фінансових установах, адміністративний арешт, реалізація майна, яке знаходиться в податковій заставі тощо.

Скажімо, впродовж шести місяців 2020 року фахівці податкової служби області подали до суду 57 звернень щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок стягнення готівкових (безготівкових) коштів на суму податкового боргу 32,1 мільйона гривень. Із врахуванням попередніх періодів, органи правосуддя задовольнили 27 із них на суму 10,8 мільйона гривень. Щодо стягнення активів фізичних осіб через органи державної виконавчої служби, то до суду направлено 68 позовів на суму податкового боргу 8,3 мільйона гривень.

Також у січня-червні цього року до зведеного бюджету надійшло 163,5 тисячі гривень від реалізації безхазяйного майна. Зокрема, держбюджет отримав 86,5 тисячі грн, а місцеві — 77 тисяч.

Пам’ятайте, що на офіційному вебпорталі ДПС України (https://tax.gov.ua/: Головна/Відкриті дані/Інформація) щомісячно оприлюднюється інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, із зазначенням керівників таких суб’єктів господарювання, та сум податкового боргу в розрізі платежів та територіальних податкових органів (пункт 35.4 статті 35 Податкового кодексу України). Також до послуг платників — електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який розміщено на головній сторінці вебпорталу (https://tax.gov.ua/businesspartner).

Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області