Погасили заборгованість з єдиного внеску на 10,6 мільйона гривень

Погасили заборгованість з єдиного внеску на 10,6 мільйона гривень

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що станом на перше червня 2021 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску складає 112,2 мільйон гривень. У тому числі борг фізичних осіб-підприємців — 79,0 мільйона гривень.

Протягом січня-червня 2021 року податківці сформували та направили боржникам 6963 вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ на суму 156,6 мільйона гривень, а також за вказаний період вже надійшло в рахунок погашення заборгованості 10,6 мільйона гривень, у тому числі заходами стягнення органами державної виконавчої служби 3,3 мільйона гривень.

Саме своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Поряд із цим, доцільно зазначити, що згідно із законодавством за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до платників передбачено застосування фінансових санкцій. Термін давності щодо стягнення сум недоїмки з єдиного соціального внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Відповідно до законодавства, платнику, в якого виникла заборгованість, надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки). На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі не погашення узгодженої заборгованості з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом, до органів державної виконавчої служби узгоджену вимогу про сплату боргу (недоїмки).

Боржникам-приватним підприємцям особливо необхідно пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця.

Відповідно до чинного законодавства єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання зі сплати єдиного соціального внеску виконуються першочергово і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань із виплати заробітної плати.

Виходячи з того, що єдиний соціальний внесок є соціально значимим платежем, контроль за його своєчасною сплатою є одним із пріоритетних напрямків роботи ГУ ДПС у Тернопільській області, яка спрямовується на підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску та формування високої податкової культури.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області