Право на уточнення при податковій амністії

Право на уточнення при податковій амністії

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що відповідно до підпункту 6.3 пункту 6 підрозділу 9 прим.4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПКУ) у період проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування відповідно до підрозділу 9 прим.4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ декларант має право уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, виключно шляхом подання нової декларації у порядку, визначеному підрозділом 9 прим.4 розділу ХХ ПКУ. При цьому попередньо подана декларація, інформація з якої уточнюється, вважається анульованою.

Після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої декларації виключно у випадках, передбачених підрозділом 9 прим.4 розділу ХХ ПКУ.

Згідно з пунктом 15 підрозділу 9 прим.4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку.

Уточнююча декларація подається декларантом:

— при виявленні контрольним органом за результатами камеральної перевірки арифметичних та логічних помилок у відповідній декларації, що не призвели до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;

— при виявленні контрольним органом за результатами камеральної перевірки відповідної декларації арифметичної помилки, що призвела до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;

— при виявленні контрольним органом за результатами камеральної перевірки відповідної декларації арифметичної помилки, що призвела до переплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;

— після подання декларації з урахуванням положень першого абзацу пункту 9 підрозділу 9 прим.4 розділу XX ПКУ та протягом періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант може одноразово скористатися правом додаткового розміщення коштів у національній та/або іноземній валюті у готівковій формі та/або банківських металах на спеціальному рахунку.

При цьому в даних випадках уточнююча декларація подається декларантом за умови подання ним звітної (нової звітної) декларації до строку закінчення декларування та отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення.

Уточнююча декларація подається протягом двадцяти календарних днів із дня отримання такого повідомлення.

Таким чином, уточнююча декларація після закінчення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування подається за умови подання декларантом звітної (нової звітної) декларації до строку закінчення зазначеного декларування та отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення. Інших підстав для подання уточнюючої декларації після закінчення періоду декларування підрозділом 9 прим.4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ не передбачено.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області