На Тернопільщині активно користуються касовою технікою

На Тернопільщині активно користуються касовою технікою

Станом на початок серпня цього року платники податків Тернопільщини зареєстрували 9481 реєстратор розрахункових операцій. Із них 5252 — програмних РРО та 4229 — класичних.

Активними користувачами касової техніки у своїй діяльності є приватні підприємці. Так, вони зареєстрували 2442 класичних касових апаратів та 3985 ПРРО. Підприємства та компанії наразі користуються 98-ма звичайними РРО та 202-ма програмними.

Лише у липні 2022 року платниками податків Тернопільщини зареєстровано 83 звичайні реєстратори та 207 програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Принагідно податківці нагадали, що суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 6 липня 1995 року за номером 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Основними аргументами на користь ПРРО є переваги від його застосування. Мова про вільний вибір для суб’єктів господарської діяльності, відсутність посередників (еквайєра, центрів сервісного обслуговування), відсутність експертизи для комерційних ПРРО, пристосованість для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android (можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший будь-який ґаджет, який має операційну систему та підключення до Інтернет), онлайн-реєстрацію в контрольному органі, виключно електронний документообіг, безкоштовність (програмне рішення ДПС).

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області