Використання бізнесменами Тернопільщини РРО і ПРРО

Використання бізнесменами Тернопільщини РРО і ПРРО

Станом на початок травня на території Тернопільщини платниками податків зареєстровано 16815 реєстраторів розрахункових операцій. Про це повідомили в головному управлінні ДПС в області.

Зокрема, класичних касових апаратів зареєстровано 4447 у 347-ми суб’єктів господарювання. У січні-квітні цього року платники податків зареєстрували 275 РРО та скасували 377. 

Більшість представників бізнесу обирає для роботи зручні програмні РРО. Так, на території області станом на початок травня їх зареєстровано 12368 у 8986-ти суб’єктів господарювання. У січні-квітні платники податків зареєстрували 1435 ПРРО та скасували 755.

Принагідно податківці нагадали — згідно із Законом України за номером 1017-ІХ від першого грудня 2020 року, застосування РРО чи ПРРО при готівкових розрахунках з покупцями стало обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, крім платників єдиного податку першої групи, з першого січня 2022 року. А в рамках дії Закону України за номером 3219 від 30 червня 2023 року з першого жовтня 2023 року відновлено застосування штрафних санкцій за порушення представниками бізнесу використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО).

Тож податківці просять представників бізнесу бути відповідальними перед державою та покупцями товарів/користувачами послуг, проводити всі готівкові розрахунки через РРО/ПРРО та видавати фіскальний чек.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області