Заповнення підприємцями декларації платника єдиного податку за наявності основного місця роботи

Заповнення підприємцями декларації платника єдиного податку за наявності основного місця роботи

Листом від 26 липня 2022 року за номером 7904/7/99-00-24-03-01-07 ДПС України надала роз’яснення щодо заповнення податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи-підприємця при наявності основного місця роботи. Про це повідомили в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Варто зауважити, що преамбулою Закону України від 8 липня 2010 року за номером 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  встановлено, що законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, є Закон України за номером 2464-VI.

Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених Законом за номером 2464-VI, або в частині, що йому не суперечить. (частина перша статті 2 Закону за номером 2464-VI).

Особи, зазначені у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 Закону, які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт із резидентом Дія Сіті в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення ними бази нарахування за місяці звітного періоду, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску.

Самостійно визначена такими особами база нарахування не може перевищувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановлену цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Обов’язки платників єдиного внеску регламентовано частиною другою статті 6 Закону за номером 2464-VI, згідно з приписами якої, платник єдиного внеску, зокрема, зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок та подавати звітність про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені ПКУ.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області