Поповнення місцевих бюджетів податком на нерухоме майно

Поповнення місцевих бюджетів податком на нерухоме майно

Упродовж січня-березня цього року власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 52,8 мільйона гривень. Це на 23,8 мільйона, тобто майже вдвічі більше, ніж за аналогічний торішній період.

Основна сума сплаченого платежу припадає на власників нерухомості — юридичних осіб. Вони спрямували на розвиток територіальних громад краю 32 мільйони гривень податку на нерухоме майно, що на 8 мільйонів більше, ніж у січні-березні 2022 року.

Жителі області — фізичні особи перерахували за нерухомість протягом перших трьох місяців року майже 17,8 мільйона гривень цього платежу. Торік сума була на 15,8 мільйона гривень меншою, тобто надходження податку на нерухомість від фізичних осіб зросли у вісім разів.

Податківці нагадали, що надходження від податку на нерухоме майно у повній сумі спрямовуються до місцевих бюджетів, тож є одним з важливих бюджетоформуючих платежів громад. Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на перше січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за один квадратний метр.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області