Удосконалення онлайн-комунікації з платниками податків

Удосконалення онлайн-комунікації з платниками податків

Нещодавно в головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася традиційна «гаряча лінія». Під час неї виконувач обов’язків начальника Руслан Цвігун спілкувався з усіма охочими на тему вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих норм податкового законодавства.

Очільник також нагадав про норми чинного податкового законодавства стосовно декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році та офіційне працевлаштування найманих працівників. Зокрема, згадав про Закон України від 23 лютого 2024 року за номером 3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства». Йшлося і про недопущення заборгованості, користування електронними сервісами ДПС.

Посадовець звернув увагу, що з 16 березня 2024 року скасовано відповідальність за помилкову сплату платником податків грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок. За умови своєчасної сплати грошового зобов’язання до бюджету.

Було декілька дзвінків стосовно оподаткування благодійної допомоги. Саме змінами доповнено перелік отримувачів благодійної допомоги, виплаченої (наданої) благодійниками, яка не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, такою категорією, як військовослужбовці (резервісти), які не мають статусу учасників бойових дій та члени сімей таких військовослужбовців (резервістів), які загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва.

Саме з 16 березня врегульовано питання надання права платнику податків під час подання заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу заявити про бажання зареєструватися платником ПДВ, єдиного податку чи бути включеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Затверджено норми втрат тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального.

Уточняли учасники «гарячої лінії» і про скасування для платників мінімального податкового зобов’язання, обмеження щодо строку для звернення про проведення звірки даних, який наразі становить тридцять днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Телефонні співрозмовники також запитували про надання можливості платникам податків взаємодіяти з контрольним органом у режимі відео конференції, зокрема під час розгляду матеріалів скарг та матеріалів перевірок.

Руслан Цвігун звернув увагу і на те, що з першого липня 2024 року відбудеться скорочення термінів проведення перевірок щодо визначення суми податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню:

— камеральні перевірки — 20 днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі, якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку, — за днем її фактичного подання;

— документальні перевірки — 40 днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі, якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку — за днем її фактичного подання.

Посадовець нагадав, що для якісної та оперативної комунікації з бізнес-спільнотою і громадськістю в ГУ ДПС у Тернопільській області працює комунікаційна податкова платформа. Для звернень створена електронна скринька за адресою tr.ikc@tax.gov.ua. 

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області