За який звітний період уперше подається додаток КІК до декларації з податку на прибуток підприємств?

За який звітний період уперше подається додаток КІК до декларації з податку на прибуток підприємств?

Згідно з підпунктом 39 прим.2.5.1 пункту 39 прим.2.5 статті 39 прим.2 Податкового кодексу України (ПКУ) для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку контрольованої іноземної компанії звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період контрольованої іноземної компанії, що закінчується протягом календарного року. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Підпунктом 39-2.5.2 пункту 39-2.5 статті 39-2 ПКУ визначено, що контролюючі особи зобов’язані подавати звіт про контрольовані іноземні компанії до контрольного органу одночасно з поданням, зокрема, річної декларації за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

До звіту про КІК в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку контрольованої іноземної компанії за звітний (податковий) рік. Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання, зокрема, річної декларації, такі копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії подаються разом із річною декларацією за наступний звітний (податковий) період.

Стаття 39 прим.2 «Контрольовані іноземні компанії» ПКУ набрала чинності з першого січня 2022 року відповідно до Закону України від 17 грудня 2020 року за номером 1117-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування».

Водночас законом за номером 1117 внесено зміни, зокрема, до пункту 54 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, якими встановлено особливості застосування положень про оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії протягом перехідного періоду.

Так, відповідно до пункту 54 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ першим звітним (податковим) роком для звіту про КІК є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року — звітний період, що розпочинається у 2022 році). Контролюючі особи мають право подати звіт про КІК за 2022 рік до контрольного органу одночасно з поданням, зокрема, річної декларації за 2023 рік із включенням зазначеного у такому звіті скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що підлягає оподаткуванню в Україні, до показників відповідних декларацій за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються.

Форма декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 2015 року за номером 897. Додаток КІК є невід’ємною складовою декларації. Отже, додаток КІК до декларації вперше може бути поданий у складі декларації за 2023 рік.

Додаток КІК до декларації заповнюється по кожній контрольованій іноземній компанії окремо.

При цьому, якщо контролюючі особи подають звіт про КІК за 2022 рік одночасно з декларацією за 2023 рік, то в додатку КІК до декларації за 2023 рік відображаються показники, зазначені у звіті про КІК за 2022 рік.

Якщо контролюючі особи до декларації за 2023 рік подають ще й звіт про КІК за 2023 рік, то формується окремий додаток КІК до декларації за 2023 рік, у якому відображаються показники, зазначені у звіті про КІК за 2023 рік.

При цьому, до такої декларації відповідно до пункту 46.4 статті 46 ПКУ подається складене за довільною формою доповнення, що вважатиметься невід’ємною частиною декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Інформація щодо наявності доповнення зазначається у спеціально відведеному місці в декларації.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області