Вільне життя

І брати участь, і перемагати

Богатирі, які змагаються під егідою Міжнародної федерації гирьового спорту, нещодавно побували в Угорщині. У п’ятому за населенням місті цієї країни Печ змагалися за нагороди чемпіонату Європи в двох дисциплінах та чемпіонату світу серед студентів у вправі за довгим циклом. 

Узяти участь у таких престижних міжнародних спортивних форумах уважали для себе за честь і тернопільські гирьовики. Навіть попри немилість до їхньої федерації з боку міністерських чиновників. П’ятеро з них вийшли на угорський поміст, і жоден не залишився без однієї, а то й без двох нагород. Зайвий доказ тим, хто не чує і не бачить, що обласна федерація гирьового спорту працює ледве не в рекордному темпі. До того ж у різних вікових групах.

На світовому студентському форумі честь Тернопільщини захищали двоє атлетів. У ваговій категорії до 80 кілограмів не було рівних учневі Почаївського ВПУ Степанові Гайдуку, яким опікуються викладач цього навчального закладу Олександр Оскалюк і завідувач відділу молоді та спорту Кременецької райдержадміністрації Василь Петрук. А в суперечці на десять кілограмів важчих богатирів аналогічного успіху домігся підопічний тренера Збаразької ДЮСШ Віталія Гуголя, студент Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, майстер спорту Роман Баланюк.

Причому обоє на досягнутому не зупинилися. І наступного дня, змінивши 24-кілограмові гирі на двопудові, завоювали ще золоті медалі юніорського чемпіонату Європи в тому ж довгому циклі.

А ось так само поповнити власну скарбничку відзнак двома нагородами найвищої проби курсантові Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, майстрові спорту Володимирові Дишканту, на думку його наставника, заслуженого тренера України Петра Багрія, завадив напружений змагальний графік. І в чемпіонаті Європи серед дорослих, де поступився італійцеві, і під час студентської світової першості, де сильнішим став уже згаданий земляк зі Збаража Роман Баланюк, змушений був задовольнитися відзнаками за друге місце.

Натомість, розповідаючи про баталії ветеранів, голова обласної федерації Петро Багрій передусім порадів за чемпіонський міжнародний дебют майстра спорту Володимира Дзюби з Тернополя. У віковій групі 40—44-річних так ніхто і не зміг покращити результат підопічного заслуженого тренера України Зіновія Кульчицького. А про успіхи самого Петра Федоровича, який сперечався з 55—59-річними конкурентами, вже розповіли його учні. Мовляв, знову прийшов, побачив, переміг. З одним лишень уточненням: після першої хвилини виступу його з двома 24-кілограмовими гирями більшість зрозуміла, що очікується неординарний результат. А чим ближче до завершення десятої, тим палкішою ставала підтримка залу. Одне слово, 109 підйомів довгим циклом — не тільки абсолютно найкращий результат змагань серед спортсменів, які підіймали гирі вагою 24 кілограми, а й новий світовий рекорд серед ветеранів. Попередній, до речі, теж належав йому.

На завершення ж, аби не відставати від молодших колег, у складі естафетної збірної України (п’ять учасників підіймали гирі довгим циклом по дві хвилини) найбільше доклався до перемоги своєї команди, зафіксувавши 31 підйом двох 24-кілограмових снарядів.

У загальному заліку збірна України теж виборола першість. Друга сума балів в італійців, третя — у господарів турніру.

На фото: тернопільські гирьовики після церемонії нагородження.

Фото з архіву Петра БАГРІЯ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини