Вільне життя

РОЗКВІТАЮТЬ КВІТИ У ВІНОЧКАХ

НАША КОЛЕГА ОКСАНА СЕМЕНЧУК ДУЖЕ ЛЮБИТЬ КВІТИ. ТОМУ, КОЛИ ЇХ НЕ ВИСТАЧАЄ, ТВОРИТЬ КРАСУ САМА. ЦВІТ ІЗ ФЛОРИСТИЧНОЇ ГЛИНИ ВПЛІТАЄ У ВІНОЧКИ ТА БУКЕТИКИ, ВІН ПРИКРАШАЄ ОБРУЧІ Й ЗАКОЛКИ.

ОСОБЛИВІСТЬ ВИРОБІВ моєї співрозмовниці не тільки у натуралістичності, увазі до деталей, а й у тому, що Оксана особливо кохається у польових і лісових квітах. Тому її вироби часто прикрашають цвіт цикорію, деревію.

Оксана розповідає, що любить квіти з дитинства. Її улюбленим заняттям було розглядати кожну квіточку — пелюстки, тичинки; стежити, як бутон перетворюється у квітку. І так донині. Найособливіша пора року для мисткині — весна. Тоді спостерігає за квітками, як один цвіт змінює інший. А ось найважче пережити осінь, коли все сіре. Тоді страшенно не вистачає квітів.

— Якось побачила віночки майстрині Ольги Троян. Спочатку не знала, ні як вони робляться, ні з чого, але зрозуміла: це те, що мені потрібно. Почала цікавитися, пробувати. І тепер, коли мені не вистачає квітів, я їх створюю сама, — усміхається співрозмовниця.

ДЛЯ СВОЇХ ВИРОБІВ Оксана Семенчук використовує флористичну самозастигаючу глину. Цей матеріал дає можливість працювати з деталями — кожну пелюсточку, листочок Оксана створює вручну.

— Кожній надаю особливої форми, фактури — так, щоби квіти були максимально живими і кожна не схожа на іншу, — пояснює майстриня. — Цвіт роблю з пам’яті. Не доводиться нічого вигадувати чи придумувати — творіння природи ідеальні.

Квіти Оксана кріпить на гнучку основу, а потім заплітає як вінок, компонуючи їх так, щоби вони гармоніювали одна з одною за формою, кольором, розміром.

УВЕСЬ ПРОЦЕС — клопітка робота. Створення великого пишного вінка може тривати місяць. Але така праця приносить радість. Береться за неї тільки з позитивними емоціями.

Найбільше співрозмовниці подобаються маленькі квіти.

— Серед улюблених — суцвіття бузини, бо в неї такі красиві деталі, неперевершений біло-молочний колір. Неймовірно подобається деревій — і цвіт, і терпкий запах. Завжди приваблюють виразні квіти цикорію. Та й безліч інших польових і лісових — кожна рослина досконала та особлива. Зазвичай люди не помічають таких квіток через делікатність, приглушені кольори. Тому зажди фантазую, якими красивими вони були б, якби були більшого розміру — тоді на них звертали б увагу, а так залишаються непримітними, — каже співрозмовниця.

Виготовляючи чи то віночки, чи то обручі та заколки, прикрашені цвітом, Оксана створює їх, враховуючи особливості зовнішності замовниць.

— ДУЖЕ ЧАСТО, коли дивлюся на дівчат чи жінок, одразу ж виникає асоціація з квітами. Приміром, одна з подруг схожа на волошку, інша на ромашку… А ось чоловіки рідше викликають асоціації з квітами. Найчастіше мені замовляють прикраси з трояндами, півоніями. Іноді просять вплести й квіти, котрі не використовували для віночків через символіку — чорнобривці, мак, мальву. Пояснюю замовницям символіку цих рослин, пропоную підібрати інші варіанти. Трапляється, для дівчаток замовляють віночки чи обручі з трояндами. Але ж тоді дивишся на яскраві квіти, а краса дівчинки губиться. Якщо є час і можливість, роблю замовлений віночок і такий, котрий, на мою думку, найбільше пасуватиме тій, яка його носитиме.

Фото Володимира ЯВНИЧА та Віри ПЕРУН

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини