Вільне життя

Передав естафету молодим

Серед передплатників «Вільного життя плюс» не меншає прихильників древньої гри. Аж тридцять сім з них зібралися минулої неділі, 11 червня, в прес-клубі редакції, аби посперечатися за нагороди традиційного Літнього кубка видання зі швидких шахів. 

Турнір за швейцарською системою в дев’ять турів із п’ятнадцятихвилинним контролем часу на кожну партію, звісно ж, допоміг декому з тих, хто на призові місця навряд чи розраховував, однак завжди дотримувався олімпійського принципу «Головне не перемога, а — участь», у дебюті змагань перевірити рівень своєї майстерності в двобоях із фаворитами. І відоме шахове подружжя в складі гросмейстера Ольги Бабій та її чоловіка, майстра спорту Ігоря Бабія, ще один талановитий тернопілець кандидат у майстри Богдан Мазурчак, який за чинним рейтингом навіть трохи випереджав обох, залюбки дали аматорам майстер-клас гри в шахи.

Після четвертого туру, до речі, саме Богдан, завдяки тому, що Ольга з Ігорем погодилися в очній зустрічі на нічию, захопив одноосібне лідерство. Та відразу після цього спочатку гросмейстер довела над ним свою перевагу чорними фігурами. А потім і друга підряд поразка: Богданові не вистачило часу, аби постаратися реалізувати свою перевагу над Ігорем Бабієм. Тому вже за три тури до завершення баталій цілком очікуваним стало повторення підсумків торішньої осінньої першості «ВЖ плюс», коли згадана трійка саме в такому порядку і фінішувала: втративши лише по півочка з дев’яти можливих, попереду розташувалися Ольга та Ігор Бабії, за ними, з відставанням у півтора, Богдан Мазурчак. Щоправда, для визначення чемпіона турніру цього разу обійшлося без сімейного шахового «армагедону». Згідно з положенням про кубкові змагання Ольга заволоділа титулом завдяки кращим додатковим показникам.

Натомість ще один мешканець нашого обласного центру Володимир Мельник може бути задоволеним з того, що листопадову п’яту призову позицію поміняв на четверту (6 очок). Так само за додатковими показниками випередив останнього з лауреатів — Валерія Грохольського із Чемерівців на Хмельниччині.

…На церемонії ж урочистого закриття змагань найбільше оплесків дісталося 86-річному ветеранові древньої гри, кандидатові в майстри Анатолієві Мірошниченку. Вкотре отримавши приз за найкращий результат серед ветеранів, пан Анатолій щиро подякував соратникам і конкурентам у баталіях за шаховою дошкою та оголосив, що завершує багаторічну спортивну кар’єру. Втім через кілька митей уже змушений був задуматися, почувши пропозицію про організацію обласною шаховою федерацією турніру на честь його проводів. А ще один спеціальний приз від організаторів дістався іншому ветеранові — теж тернопільцю і кандидатові в майстри Іванові Вовчишину.

У неділю, 18 червня, так само о 10 годині 30 хвилин головний суддя Ігор Подольський дасть старт Малому літньому кубку «ВЖ плюс» зі швидких шахів. За нього сперечатимуться діти передплатників нашого видання віком до чотирнадцяти років.

На фото: під час турніру; лауреати Літнього кубка «ВЖ плюс» зі швидких шахів: зліва направо у верхньому ряду — Ігор БАБІЙ, Володимир МЕЛЬНИК, Богдан МАЗУРЧАК, у нижньому — Анатолій МІРОШНИЧЕНКО, Ольга БАБІЙ, Валерій ГРОХОЛЬСЬКИЙ.

Фото автора 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини