Вільне життя

Або юридична особа, або рішення сесії

Планую вирощувати свиней в одному із сіл району. Чи матиму, як сільгоспвиробник, звільнення від сплати податку на нерухоме майно за свинарник площею близько 400 квадратних метрів? 

У Тернопільській ОДПІ відповіли, що Податковим кодексом України, а саме статтею 266, визначено: не є об’єктами оподаткування податком на нерухоме майно будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Однак стаття 14 дає визначення, що сільськогосподарський товаровиробник — це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби та її переробкою на власних чи орендованих потужностях.

Тобто, фізична особа — підприємець, власник об’єкта нежитлової нерухомості, призначеної для використання у сільськогосподарській діяльності, не може належати до сільгоспвиробників у розумінні норм Податкового кодексу і, відповідно, повинен сплачувати податок на нерухоме майно, якщо інше не передбачено рішенням органу місцевого самоврядування при затвердженні ставок цього податку.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини