Вільне життя

ЯК ЗБЕРЕГТИ МОЛОДІСТЬ

Щоб і в солідному віці почуватися так, як у молодості, пам’ятайте: надихнути на реальні справи, допомогти усвідомити своє істинне призначення, незважаючи на ваш вік, спроможні… мрії.

ВИЗНАЙТЕ ВІК. Зрозумійте, що він не обмежує можливості, а відкриває нові. Перестаньте зітхати й киснути, згадайте прожите: що вас турбувало, що цікавило, які труднощі потрібно було подолати. Чи могли б бути виконаними у тій реальності ваші нинішні бажання? До того ж якщо ви вважаєте, що вік — перешкода для їх реалізації, значить, бажання ці одномоментні, порожні.

МРІЙТЕ. З віком люди часто перестають мріяти, а потрібно тренувати і розвивати мрійливість. Мрії спроможні надихнути на реальні справи, допомогти усвідомити своє істинне призначення. Складіть список бажань, розставте їх за ступенем важливості, періодично додавайте нові мрії, викреслюйте неактуальні. Мета: стимулювати бажання діяти, а готовність до цього — ознака молодості.

ДИВУЙТЕСЯ. Згадайте, як часто ви відчували захоплення в молоді роки. Саме час змінювати звичний уклад: ходіть новими вулицями, пробуйте невідомі продукти, слухайте нову музику, знайдіть нові способи відпочивати, змініть свою зовнішність. Відмова від життя за схемою реально змушує мозок бути в тонусі, а значить, залишатися молодим.

ЗБЕРІГАЙТЕ СПОКІЙ. Стрес — ворог молодості, тому намагайтеся не доводити себе до знемоги, особливо емоційної. Навчіться щоразу, коли хтось чи щось порушує рівновагу, дистанціюватися від ситуації і дивитися на неї ніби збоку або крізь призму часу. Цей прийом дасть змогу зрозуміти істинне значення події і заспокоїтися.

ПОЛЮБІТЬ СЕБЕ. Любити себе — значить не шкодувати за минулим і нездійсненим, не згадувати невдачі та не боротися з вадами характеру. Усвідомлення своїх найкращих рис, розуміння особистої унікальності позбавить від потреби прикидатися, вбереже від неправильних рішень та дій.

БУДЬТЕ У ФОРМі. Моральне здоров’я — це добре, але й тіло має постійно бути у належній формі. Якщо ви обмежені в можливостях, займіться нескладними, але такими, що дають енергетичну та фізичну рівновагу практиками: йогою, цигун і так далі. Використовуйте загальновизнані оздоровчі процедури – лазню, самомасаж, прогулянки на свіжому повітрі, контрастний душ.

НАЛАШТУЙТЕСЯ НА ПОЗИТИВ. На невдачі потрібно реагувати спокійно. Навчіться бачити в них користь за допомогою нескладних запитань самому собі: що конкретно сталось, як те, що трапилося, вплинуло на ваше життя, що можна зробити, аби виправити ситуацію і так далі. Все, що не заважає нашому рухові до мети, що не знецінює нашу особистість і наші дії, не варте переживань. Молодість не переживає за вчорашнім — вона живе сьогоднішнім. Спробуйте мислити так і в солідному віці!

Підготувала Ольга ВОЛИНСЬКА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини