Вільне життя

ПОТРІЙНА ПЕРШІСТЬ… І ЩЕ КІЛЬКА ПЕРЕМОГ

Тернопільські студенти обласного державного музичного училища імені Соломії Крушельницької привезли з Одеси в рідне місто три перші музичні премії. Сімнадцятирічні Емілія Троян, Дмитро Пилипчак та вісімнадцятирічний Олександр Печенюк взяли участь у II Всеукраїнському конкурсі молодих виконавців на дерев’яних духових інструментах на честь професора К. Е. Мюльберга, на який з’їжджаються студенти музичних училищ та коледжів з усієї України. Конкурс проходив на чорноморському узбережжі впродовж 2—5 листопада.

Емілія та Дмитро навчаються на другому курсі музучилища. Дівчина виступала на конкурсі в номінації «Гобой». Цей музичний інструмент освоює лише два роки, однак це не стало завадою на шляху до перемоги. Емілія розповідає, що це її перший конкурс такого масштабу, тому хвилювалася, чи зможе гідно виступити й не підвести рідне училище й викладача. Хоча музикою дівчина займається з раннього дитинства.

— У чотири роки мама привела мене в мистецьку школу на підготовчу групу, де навчали англійської мови, малювання та співу, — розповідає дівчина. — А через два роки я вступила в музичну на клас вокалу, через рік почала освоювати сопілку. Найпершим, хто відкрив у мені талант до музики, був викладач по класу саксофону Михайло Іванович Гайовий. А мою майстерність гри на гобої сьогодні вдосконалює викладач музучилища Ярослав Михайлович Дікало.

Дмитро Пилипчак виборов перемогу в номінації «Кларнет». Займається музикою з шести років. Спершу хлопець навчався хорового співу, гри на сопілці, відтак взяв у руки кларнет. Першу музичну освіту здобував у Тернопільській школі мистецтв імені І. Герети. Там гри на кларнеті Дмитра навчав Євген Йосипович Гайда. Викладач працює з хлопцем і в училищі. Участь в одеському конкурсі молодий музикант взяв уперше.

— Перед виступом перепліталися відчуття страху з азартом і з бажанням довести собі та іншим, що я на щось здатен. Хоча вже маю досвід участі в музичних конкурсах, — розповідає Дмитро. — Зокрема, здобував перші премії на конкурсі «Творчість юних», а також на міжнародному конкурсі «Мистецтво ХХІ століття», що проходив два роки тому в Києві. На обласному конкурсі імені М. Старовецького отримав Гран-прі.

Ще один переможець всеукраїнського конкурсу — студент четвертого курсу Тернопільського музучилища Олександр Печенюк. Першу премію здобув у номінації «Фагот».

— Навчаюся по класу фагота у Андрія Степановича Долішнього, — розповідає Олександр. — Граю на цьому інструменті більш як три роки. До вступу в училище відвідував музичну школу №2 по класу ударних інструментів. Моїм викладачем був Анатолій Миколайович Палиця.

Олександр Печенюк зауважує, що це перший у його житті конкурс. До участі в ньому його підштовхнув його викладач Андрій Степанович, без якого, каже студент, цієї перемоги б не було. «Вчитель сказав мені, що я граю вже довгий час і пора показати себе, — каже Олександр. — Однак перед конкурсом хвилювався, бо не хотів підвести своє училище».

Варто відзначити, що до рідного музичного училища студенти привезли не лише три перші премії. У номінації «Кларнет» наші музиканти «забрали» собі ледь не усі відзнаки. Так, Дмитро Кирилів та Павло Котовський здобули треті премії в цій номінації, а Юрій Власюк отримав диплом лауреата. Номінація «Гобой» теж не обмежилася перемогою одного тернополянина: диплом лауреата отримав Євген Шпак.

Приємно, що у списку переможців конкурсу так багато студентів Тернопільського музичного училища. До того ж не просто багато, а найбільше. Адже саме тернополяни здобули найбільше нагород. Сподіватимемося, що так триватиме й надалі, і їхній творчий рахунок буде поповнюватися все новими й новими перемогами.

На фото: Емілія ТРОЯН, Дмитро ПИЛИПЧАК, Олександр ПЕЧЕНЮК.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини