Вільне життя

Читали?

І ПАПА ЗГАДАВ ГОЛОДОМОР. Папа Римський Франциск у своїй недільній проповіді сказав, що молиться за мир для України. «Окремо звертаюсь до української громади, яка згадує трагедію Голодомору — голодної смерті, спричиненої сталінським режимом, що забрала мільйони життів. Молюся за Україну, аби сила віри змогла причинитися до зцілення ран минулого та поширення стежок миру сьогодні», — сказав понтифік.

* * *

МІЖ ДВОМА ДИКТАТОРАМИ. У своїй монографії «Криваві землі. Європа поміж Гітлером і Сталіним» американський історик Тимоті Снайдер зазначає: «Для Гітлера і Сталіна Україна виступала не просто джерелом продовольства. Цей край відкрив їм можливість вирватися з гравітації традиційної економіки, врятувати країну від злиднів та ізоляції і змінити континент відповідно до свого бачення. Втілення їхніх програм і влади залежало від контролю за родючими українськими грунтами й мільйонами українських селян. У 1933 році українці мільйонами помирали від голоду, найбільшого штучного голоду в історії людства… У 1941 році Гітлер відібрав Україну в Сталіна і спробував реалізувати власний колоніальний проект… За ті роки, коли Сталін і Гітлер були при владі, в Україні було вбито більше людей, ніж будь-де у  Кривавих землях, в Європі і навіть у цілому світі».

* * *

СПРОТИВ БУВ МАСОВИМ. Є ті, хто закидає жертвам свідомо зорганізованих спочатку Леніним, а потім Сталіним голодоморів в Україні: мовляв, вони не чинили належного опору. Але українці від початку затято противилися загарбницьким діям більшовицько-російських окупантів, проголосивши Українську Народну Республіку в 1917 році. Але вже у 1919 році більшовики роблять столицею України проросійський, фактично прикордонний зі «старшим братом» Харків. Із 30-х років діям ослаблених селян, які вижили, протидіяло уже зміцніле й ще більш жорстоке ОГПУ. В 1930 році воно зареєструвало майже мільйон(!) випадків індивідуального спротиву в Україні. Були так звані «бабські бунти», коли жінки захоплювали продовольчі комори або ж силою виганяли із сіл «продкоманди», а то й усіх представників більшовицької влади. «Всього за 1932 рік відбулося понад 5000 великих і малих повстань», — повідомляє «Україна молода».

* * *

УКРАЇНЦІ НЕ ГОТОВІ ДО ЄВРОПИ. До такого висновку прийшов історик, учасник АТО Роман Федько, попрацювавши рік за кордоном. Вони не бачать своїх вад! Так, у європейців відсутні понти, їх немає. Це видно по машинах. Вони простенькі, економічні, недорогі в обслузі. Але всі мають власні будинки або квартири. У нас же під «хрущами» стоять «лексуси». Європейці прості. У них немає такого поняття, як непрестижна робота. Ще одна наша велика ментальна проблема: ми вважаємо, що хтось нам щось винен. Американці повинні воювати за нас із Росією. Порошенко повинен подолати корупцію та підняти економіку. А самі недопалки кидаємо людям під ноги, траву не викосимо за парканом свого дому. А ще ми не маємо поваги до іншої людини, особливо не поважаємо інший приватний простір, не поважаємо чужих рішень. Ліземо, як то кажуть, без мила. Звідси і нечемні одне з одним… Тож хештег «Українці — найкращі» — передчасний комплімент. За моральними якостями ми не готові до Європи. А які люди — така й країна, переконаний Роман Федько.

* * *

ЩОСЬ ІЗ ТИМИ ЖІНКАМИ РОБИТЬСЯ…  Шокувала Руслана Лижичко. Ні, не новою піснею. На жаль, після тріумфу на «Євробаченні» співачка не видала жодного хіта. А політичною заявою: Руслана вважає, що не потрібна українізація, бо Україна — «надто сильна, щоб її задушити». Про це вона сказала в ефірі програми «Свобода слова». Експертів і політологів, що були в студії, як показав вираз їхніх облич, це приголомшило. Згадався вересень 2014-го, коли  співачка «не попередивши ні чоловіка, ні маму», несподівано поїхала в окупований Донецьк, де зустрілася із Захарченком. Потім розповідала українським журналістам, як їй «знесло кришу» після спілкування з ним: Захарченко провів їй екскурсію містом, казав, що хоче припинення війни, що він не «ворог України», «не хоче стріляти у наших хлопців». А ще сказала, що Захарченко її «почув», а Порошенко «не чує». «Щось подібне повторилося через два роки, коли інша українська зірка — Надія Савченко — так само несподівано поїхала до Захарченка і так само побачила «нормального хлопця», такого ж, як і вона… Тож хто стоїть за такими вчинками? І хто тоді, 2014-го, у пік російської агресії, міг дати (Руслані) стовідсоткові гарантії, що проросійські бандити її не скривдять, не кинуть «у підвал», а будуть опікуватися як віп-персоною? Чи не той, хто такі гарантії давав і Надії Савченко?» — запитує «Високий Замок».

* * *

НАЦИСТСЬКИЙ ЛІДЕР Адольф Гітлер не наклав на себе руки 1945 року. Він утік до Латинської Америки. Записи про це опублікувало Центральне розвідувальне управління США. 1955 року один з інформаторів розвідки Сполучених Штатів повідомляв, що колишній есесівець Філіп Сітроен нібито зустрічався з Гітлером. Той переховувався в Колумбії під прізвищем Шріттельмайєр. Сітроен зустрічався з фюрером приблизно раз на місяць. Агент надав як доказ фото Сітроена, зроблене в 1954 році в Колумбії, з людиною схожою на Гітлера. Агент повідомив також, що 1955 року лідер нацистів переїхав до Аргентини.

За інформаціями видань «Україна молода», «День», «Високий Замок», «Українське слово», «Газета по-українськи».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини