Вільне життя

Лицар волі В’ячеслав Чорновіл

У бібліотеці селища Товстого, що в Заліщицькому районі, організували зустріч-спогад про мужнього лицаря України, відомого політика і правозахисника, журналіста, одного з лідерів та організаторів Народного руху в Україні В’ячеслава Чорновола. Захід приурочили до дня народження відомого політика і Героя України.

Присутні із цікавістю прослухали звукові виступи В’ячеслава Максимовича, які збереглися в архівах. У надривному голосі, в кожному слові політика — вболівання за Україну і її долю. Цей голос не сплутати із жодним іншим, адже він вже увійшов в історію як голос людини, яка душею і серцем була зі своєю Батьківщиною і любила її понад усе. Він боровся, страждав, але був, на жаль, єдиним справжнім борцем, якого сьогодні так бракує…

Бібліотекарі Галина Заяць та Галина Смутило розповідали про основні дати із життя і діяльності мудрого й талановитого політика, який присвятив усе своє життя Україні і своєму рідному народові.

Зі спогадами про В’ячеслава Чорновола, про значення його важливих  ідей і про особисті зустрічі виступили Степан Долинчук, Анатолій Гринчак, Петро Романко і Віра Панчак. Це були надзвичайно цікаві розповіді.

Степан Долинчук, для прикладу, у 1991—1995 роках очолював у Товстому осередок Руху. У своєму виступі  доповідач акцентував увагу на важливості якостей лідера, які були у В. Чорновола.

Анатолій Гринчак із Лисівців, заступник голови районної організації Народного руху України, член НРУ з 1989 року, поділився своїми спогадами  про зустрічі з В’ячеславом Максимовичем у Києві і Заліщиках. Особливо запам’яталась йому зустріч із Чорноволом на Хортиці, де відзначали 500-ліття козацької слави. Тоді усі разом вони готували і їли куліш, щиро спілкувались.

Петро Романко із Солоного — член Руху з 1989 року — найбільше запам’ятав візит Чорновола до Заліщиків у 1993-му. Тоді його полум’яні слова у виступі сприяли утворенню в Заліщицькому районі потужної на той час в Україні рухівської громадської організації, яка домоглась виборів у районі керівників нової демократичної влади.

В історії Руху було багато випробувань і спроб для його розколу. Однак це єдина організація, яка  себе ідейно не скомпрометувала.

Жителька Заліщиків Віра Панчак також у Русі від часу його зародження. Вона розповіла, що веде літопис історії цієї патріотичної організації, лідером якої був В’ячеслав Чорновіл, дуже хоче видати книжку про ці події і про справи рухівців Заліщанщини в ім’я утвердження Незалежності України.

Селищний голова Товстого  Іван Проданик подякував організаторам і учасникам заходу за зустріч у бібліотеці на честь 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола. Він поділився спогадами про українського політика.

Огляд літератури  біля тематичної книжкової виставки провела завідувачка селищної бібліотеки Ольга Бензар.

Ірина МАДЗІЙ.

Фото Ольги ТРАКАЛО

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини