Вільне життя

Читали?

ВАЖЛИВІШЕ, НІЖ ВСТУП У НАТО? Ольга Богомолець, голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я, долучилась до нардепів, які звернулися до митрополита УПЦ(МП) Онуфрія з проханням не протидіяти тим служителям, які виступають за перехід з Московського патріархату до Української помісної церкви після надання їй автокефалії Вселенським Патріархом. За її словами, без помісної церкви не буде незалежної України. Ольга Богомолець вважає, що мати помісну церкву — це важливіше, ніж вступ України в НАТО. «Можна перемогти армію, але неможливо перемогти цілу націю, а тому все вирішує не зброя, а сила духу народу», — зазначила нардеп.

* * *

НАДІЯ НА СЕБЕ. «Коаліція західних країн, в тому числі Альянс НАТО—США — це єдина сила, що теоретично могла би впливати на поведінку Росії, яка зруйнувала всю систему міжнародного права після Другої світової війни. Але потрібно розуміти, що сьогодні НАТО переживає складні часи. А отже, Україні треба зробити армію становим хребтом нашої державності. Поява демократичної держави та економічно розвинутої і процвітаючої України — це пряма загроза авторитарній формі правління в Росії», — стверджує голова Служби безпеки України в 2003—2005 роках Ігор Смешко.

* * *

МИ В ЄВРОПІ З ЧАСІВ ВОЛОДИМИРА. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нагадує: київський князь Володимир, охрестившись, у 988 році хрестив Київ і Русь-Україну. Хрещення дало змогу Русі увійти в спілкування з Візантією, з якою Русь постійно воювала (були такі моменти, коли вона могла навіть захопити Константинополь), як і з християнською Європою. Як Русь прийняла християнство, почалося масове хрещення, і вже дочки Ярослава Мудрого, сина Володимира Великого, стали одна королевою Норвегії, друга — Угорщини, третя — Франції. Були в Ярослава родинні зв’язки і з Польщею. А нині ми святкуємо річницю хрещення Русі, зазначає Патріарх, щоб показати світові: ми в Європі були вже за наших великих князів Володимира та Ярослава, і тепер «наше місце — в Європі».

* * *

А ЩО Ж МОСКВА? «Коли Русь приймала християнство, то Московії як такої ще не було. А була Русь, і були окремі народи — меря, весь, чудь, мордова та інші, які Русь просвіщала. Навіть Новгород, і той не був Руссю. У літописі сказано, що єпископ із Новгорода поїхав у Русь, до Києва. Якщо він у Русь поїхав із Новгорода, значить Новгород Руссю не був. А тим паче Руссю не була Москва, її поселення ще не існувало.  У 1997 році Москва святкувала своє 850-річчя, а Київ у 1982-му святкував своє 1500-ліття. У 1948 році відзначалося 500-ліття автокефалії Російської церкви, а не тисячоліття. Вони тоді самі визнали, що їх до Києва не було. Москва до хрещення Русі не має жодного стосунку. Вона є наслідком просвітницької діяльності Русі. Русь просвітила мокщан, ерзю і тому подібне, а не вони нас», — нагадує прописні істини предстоятель УПЦ Київського патріархату.

* * *

ЄДИНИЙ В УКРАЇНІ МУЗЕЙ відомої американської співачки з українським корінням Квітки Цісик працює у Львові. Розташований він на вулиці Квітки Цісик, у приміщенні школи №54, яка названа на честь співачки з унікальним голосом. Тут — особисті речі Квітки (сценічні чобітки, рукавички, шкатулка, в якій вона зберігала коштовності, улюблені квіти — маки, якими прикрашала свої сукні), ноти з її рукописом тексту пісень, афіші концертів у США та Україні, альбоми з її піснями, диск з документальним фільмом «Квітка. Голос в єдиному екземплярі» (єдина стрічка, знята  в Україні про життя і творчість співачки), пам’ятна медаль з її портретом, виготовлена на честь 60-річчя від дня народження видатної українки.

* * *

ЮРИСТІВ ПОМЕНШАЄ, АГРАРІЇВ ПОБІЛЬШАЄ. В Україні цього року стане менше студентів, які навчатимуться за рахунок бюджету, оскільки Кабмін на десять відсотків зменшив кількість бюджетних місць у вишах порівняно з минулим роком. Особливо суттєвим, наголошують у Мінекономрозвитку, є скорочення підготовки молодших спеціалістів і бакалаврів. Проте збільшено держзамовлення наукових і науково-педагогічних кадрів. Із запропонованих нововведень — підвищення стипендій для студентів за інженерними, технічними, аграрними спеціальностями, яких дуже потребує економіка, ІТ-сфери.

* * *

ЧЕРЕЗ ПОСТИ «МАЙДАНІВСЬКОГО ХАРАКТЕРУ». Священика УПЦ(МП) Олега Горбовського заборонили у служінні. Як йдеться у дописі отця у мережі Фейсбук, причиною, в тому числі, послужили його пости, які мають «майданівський характер». Якщо переглянути сторінку отця у згаданій соцмережі, можна зробити висновок, що він є прихильником ідеї створення в Україні єдиної Помісної церкви. Нещодавно Запорізька єпархія УПЦ(МП) позбавила парафії священика Ігоря Савву теж через проукраїнську позицію. За словами вірян, отець Ігор, зокрема, молився за перемогу Збройних сил України та відмовився згадувати в бого–служіннях патріарха РПЦ Кирила.

За інформаціями видань RISU, «Голос православ’я», «День», «Високий Замок», «Україна молода», «Cільські вісті».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини