Вільне життя

Під знаком благодаті

Церква Святої Покрови у Чорткові має більш ніж столітню історію. Місце, де вона стоїть, позначене особливою благодаттю. Ще до появи храму тут забило джерело із надзвичайно смачною та цілющою водою. А невдовзі вірні вирішили спорудити храм на прославу Матері Божої. Так у 1905 році біля цілющого джерела постала Святопокровська церква.

А влітку 2001-го неподалік старого джерела забило нове. Спочатку думали, що то грунтові води вийшли на поверхню і не надавали цьому особливого значення. Проте джерело не зникало, пульсувало навіть узимку. Вода в ньому виявилась теж цілющою. Його назвали джерелом Всецариці (це чудотворна ікона Матері Божої XVII століття, що зберігається у Ватопедській обителі на Афоні) і над ним спорудили оригінальну капличку з іконою Всецариці, яку тримають три ангели. А через два роки після освячення джерела, 24 серпня 2004-го, на хресті, що увінчує капличку, з’явилась Мати Божа. Власне, хреста не було видно, замість нього вся у сонячних променях стояла фігурка Богородиці, покрита омофором.

Відтоді, як розповідає багаторічний настоятель церкви Святої Покрови митрофорний протоієрей Михаїл Левкович, до церкви йдуть і йдуть віряни різних конфесій. На цьому святому місці не виникає ні суперечок, ні переконувань у правоті віри тих чи інших. «Богородиця з’явилася для всіх, хоч уподобила собі саме це місце, — каже священик. — Головне, що Вона своїм об’явленням примирює і поєднує всіх братньою любов’ю».

Щороку 11 серпня, в день, коли відбулось освячення джерела Всецариці, у церкві Святої Покрови в Чорткові відбуваються велелюдні відпусти. На них збираються християни з усіх усюд, щоб у спільній молитві подякувати єдиній для всіх нас Матері Божій за Її любов до нас і щедроти, прийняти Святі Тайни та напитись цілющої води. Багато хто після цього оздоровлюється або й зцілюється від важких недуг.

Завтра знову 11 серпня, і знову Мати Божа Всецариця чекає біля свого цілющого джерела усіх тих, хто прагне щирої молитви, хто надіється на милість Божу та на материнську опіку Його Матері — Пресвятої Богородиці. Тож хто має віру в серці і змогу присвятити цей суботній день Богу та Його Пречистій Матері, приїжджайте до святого місця у Чорткові, обласканому Господом двома цілющими джерелами та з’явою Матері Божої — на відпуст у Святопокровську церкву. І хай по вірі вашій дасться вам.

Г. ДМИТРУК.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини