Олексій ЛЮБЧЕНКО: «Врятувати як систему, так і людей — моє основне завдання в ДПС»

Олексій ЛЮБЧЕНКО: «Врятувати як систему, так і людей — моє основне завдання в ДПС»

В Україні є унікальна система адміністрування ПДВ, якою цікавляться європейські податківці. Про це повідомив голова Державної податкової служби України Олексій Любченко в інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ».

За його словами, в усіх країнах є схеми зловживання з ПДВ. Якщо б у світі не було фіктивного ПДВ, то не було б необхідності створювати контрольні органи.

— Питання лише в тому, контрольний орган «у темі», або «в темі» та «в частці», або просто «в частці», — підкреслив Олексій Любченко. — Він всередині цієї системи скруток чи ззовні? Я зараз витягнув 25-тисячний колектив податкової служби «назовні». У них горять очі, їм цікаво. Вони з власної ініціативи тут із восьмої вечора до опівночі, коли відбувається реєстрація накладних, так звана перепустка на електронну реєстрацію.

Керівник також розповів, що Службою безпеки України встановлено факти спроби стерти в серверах ДПС сліди зловживань із ПДВ.

— Наших фахівців пробували звинуватити у такий спосіб, щоб вони не були авторитетні в доказовій базі і їх думка не враховувалась слідством, — зауважив Олексій Любченко. — Хотіли зробити їх винними. Ми взяли і аргументи виклали. Моє завдання було, рятуючи систему, врятувати людей. Тому що при системі, не завантаженій фахівцями, навколо яких обертається процес, які досконало знають цей процес, — я не вижив би і місяця.

Очільник ДПС наголосив, що система тримається на професійних людях, які до того ж мають високоморальні якості. За його словами, електронний ПДВ — це за своєю суттю глобальна система міжгалузевого балансу. Якщо нею правильно користуватися, можна прогнозувати економіку та інвестиційний розвиток країни. І це розробка податкової служби.

Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області