Реквізити платіжної інструкції при перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний

Реквізити платіжної інструкції при перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний

Відповідно до пункту 17 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 24 квітня 2019 року за номером 408 електронний рахунок платника акцизного податку (окремо для пального, окремо для спирту етилового) відкривається казначейством на безоплатній основі без укладення договору. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

На електронний рахунок платник акцизного податку зараховує необхідну суму коштів виключно з власного рахунка платника податків у банку/небанківському надавачу платіжних послуг.

Електронні рахунки відкриваються виключно на підставі відомостей, які ДПС після внесення осіб до реєстру платників протягом одного робочого дня надсилає казначейству.

У таких відомостях зазначаються найменування або прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) платника акцизного податку, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), номер бюджетного рахунка (пункт 18 порядку).

Згідно з пунктом 19 порядку казначейство надсилає ДПС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника акцизного податку не пізніше операційного дня, що настає за днем відкриття такого рахунка. Після надходження зазначеного повідомлення ДПС інформує платника акцизного податку про реквізити його електронного рахунка.

Відповідно до вимог частини другої статті 40 Закону України від 30 червня 2021 року за номером 1591-IX «Про платіжні послуги» платіжна інструкція має містити інформацію, що дає змогу надавачу платіжних послуг ідентифікувати особу платника та отримувача за платіжною операцією, рахунки платника та отримувача, надавачів платіжних послуг платника та отримувача, суму платіжної операції та іншу інформацію (реквізити), необхідну для належного виконання платіжної операції.

Отже, при перерахуванні коштів з рахунка платника на його електронний рахунок у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) у платіжній інструкції необхідно заповнювати:

у полі «Отримувач» — назву платника податку;   

у полі «Код платника» — податковий номер платника податку;

у полі «Банк отримувача» — «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

у полі «Рахунок отримувача» — номер електронного рахунка у СЕАРП та СЕ за стандартом IBAN;

у полі «Призначення платежу» — роз’яснювальну інформацію про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано на електронний рахунок».

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області