В місті Тернополі утворено на постійній основі 82 звичайні та 9 спеціальних виборчих дільниць. Більшість із них розташувалася у приміщеннях будівель з масовим перебуванням людей, а це загальноосвітні та спортивні школи, будинки культури, виші, лікарні, тощо.
У зв’язку з цим, керівники тих об’єктів, де розташовуватимуться виборчі дільниці та голови виборчих дільниць (комісій), повинні вже зараз подбати про виконання заходів цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки й організувати їх дотримання під час проведення голосування на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.
На що ж саме слід звернути першочергову увагу?
З усіма членами виборчих комісій та працівниками об’єкту слід провести інструктажі з дотримання вимог пожежної і техногенної безпеки та дій на випадок пожежі. На видних місцях необхідно розмістити знаки пожежної безпеки, пам’ятки, інструкції, плани (схеми) евакуації людей та матеріальних цінностей з будівлі на випадок пожежі, чи іншої надзвичайної події, ознайомивши з ними членів виборчої комісії та персонал об’єкту.
Перевірте евакуаційні шляхи та виходи. Вони повинні утримуватися завжди вільними й ні в якому разі не захаращуватися, щоб не перешкоджати вільному руху людей. Двері евакуаційних виходів мають відкриватися в напрямку виходу з будівлі та замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються зсередини. Не дозволяється розміщувати будь-які пристрої, що заважають нормальному зачиненню протипожежних чи протидимних дверей. Килими та килимові доріжки у приміщеннях повинні бути міцно прикріплені до підлоги, а застосування тих, що виготовлені з синтетичних матеріалів, взагалі не допускається. На вікнах приміщень, де перебувають люди, забороняється встановлювати глухі грати. Якщо ж вони є, то вони повинні розкриватись, розсуватись або зніматися. Якщо виборча дільниця має один евакуаційний вихід або розташована вище другого поверху, то не можна, щоб у ній одночасно перебувало більше 50-ти осіб.
Необхідно перевірити й привести у належний протипожежний стан системи опалення, газового та електрогосподарства. У печах і димарях не повинно бути тріщин, а розділки та відступки від них до легкозаймистих конструкцій будівель мають відповідати протипожежним нормам. Ні в якому разі не можна розташовувати меблі, інші речі чи матеріали на відстані ближче, ніж 0,5 м до обігрівальних приладів. Варто провести заміри опору ізоляції електромереж. Заборонено користуватися електронагрівальними приладами (кип’ятильниками, електрочайниками, прасками, електроплитками і т.ін.), пошкодженими і саморобними електроприладами чи з відкритими нагрівальними елементами, а також використовувати замість стандартних електрозапобіжників так звані «жучки». Категорично забороняється застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню.
У випадку аварійного відключення струму обслуговуючий персонал дільниці повинен бути забезпечений акумуляторними або ручними електричними ліхтарями. Виборчі дільниці повинні мати справні системи пожежної сигналізації, пожежогасіння, протидимного захисту та оповіщення.
На випадок пожежі або іншої надзвичайної події у приміщеннях необхідно розмістити сертифіковані вогнегасники, телефонний зв’язок із зазначенням номеру виклику оперативно-рятувальної служби «101», а також визначити порядок оповіщення людей та довести його до всіх осіб, що задіяні на виборчій дільниці. На об’єкті слід провести перевірку справності систем внутрішнього (пожежні крани) та зовнішнього (гідранти, водойми, ін.) протипожежного водопостачання шляхом пуску води. Під час голосування виборців потрібно організувати чергування членів добровільної пожежної дружини або задіяти працівників місцевої пожежної команди. Особи, яких призначено відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, перед початком та після закінчення роботи виборчої дільниці зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатися у повному виконанні протипожежних вимог.
При перших ознаках пожежі чи іншої надзвичайної події насамперед необхідно негайно повідомити про це в оперативно-рятувальну службу за номером телефону «101» та без паніки швидко евакуювати з будівлі людей, цінні документи й необхідні речі. У випадку пожежі потрібно забезпечити її гасіння за допомогою первинних засобів пожежогасіння. В разі виявлення невідомих предметів або речовин, ні в якому разі не можна чіпати їх руками та переносити. За допомогою мотузки та яскравої тканини слід позначити місце небезпечної знахідки і не допускати до нього сторонніх. Членів виборчих дільниць слід забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання та засобами надання першої медичної допомоги.
Щоб заздалегідь виявити недоліки та мати можливість їх вчасно усунути, слід звертатися за консультаціями до місцевих підрозділів ДСНС (46003, м. Тернопіль, вул. Котляревського, 22-а, тел.52-59-47, 52-63-95). Пам’ятайте, що навіть незначні порушення заходів техногенної чи пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох людей!
Тернопільський міський відділ УДСНС України у Тернопільській області
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте