Минув місяць, як 209 патрульних приступили до охорони правопорядку Тернополя. Нещодавно поліцейські оприлюднили підсумки своєї роботи за ці чотири тижні. Основні проблеми, з якими доводиться боротися місцевим патрульним, — ДТП, порушення правил дорожнього руху, сімейні сварки, несанкціонована торгівля.
— На протязі місяця ми склали 1880 адмінматеріалів за порушення правил дорожнього руху в середньому на 520 тисяч гривень. До державного бюджету сплачено майже 300 тисяч грн, — зазначив начальник управління патрульної поліції Тернополя Володимир Струк. — Найчастіше порушення правил дорожнього руху в Тернополі — це в’їзд під заборонені знаки та порушення правил паркування.
За місяць патрульні оформили 29 адмінматеріалів щодо керування авто у стані сп’яніння. Також за місяць поліцейським вдалося знайти 4 особи, що перебували у розшуку за вчинення злочинів. Правоохоронці розчистили майже 30 точок несанкціонованої торгівлі Доволі часто патрульних викликають із вимогою вплинути на сімейні сварки. Таких випадків, каже Володимир Струк, буває від 3 до 6 за зміну. Зазвичай розбурхує родинні скандали, за спостереженнями правоохоронців, пристрасть краян до алкоголю.
Поліцейські активно почали працювати з недобросовісними пішоходами, із більшістю ведуть роз’яснювальні бесіди, привчають до правильної поведінки на дорогах. Штрафи сплачують лише особливо зухвалі, за місяць їх було майже 20. Мінімальна сума покарання за таке порушення — 51 грн. Не менш пильно правоохоронці слідкують за порядком у паркових зонах. До слова, скоро вони здійснюватимуть патрулювання на велосипедах — днями їм передадуть п’ять одиниць цього транспорту, закупленого минулоріч.
Також правоохоронці мають намір попередити крадіжки двоколісних, що належать краянам, й спростити їх розшук. Задля цього започаткували корисну ініціативу — створення бази даних велосипедів обласного центру. Як пояснює заступник начальника УПП у Тернополі Олег Сороковий, над реєстром під час патрулювання працюють самі поліцейські: фотографують двоколісний транспорт, занотовують інформацію про власника. Наразі у списку є вже більше сотні тернопільських роверів.
Доволі активною є і профілактична робота патрульних з населенням. Так, поліцейські розповсюджують листівки із закликом не залишати в автівці цінних речей, що можуть стати наживою для злочинців. Окрім того, у кожній роті є два інспектори, що пройшли спеціальне навчання та спілкуються з школярами щодо правильної поведінки на дорогах та вулицях міста.
Зазначимо, що на кожну зміну заступає одна із чотирьох рот патрульних Тернополя. Це майже 50 правоохоронців.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте