Про справу «Будівельника» тернополяни починають потроху забувати, та й сам колишній керівник фірми Зеновій Щепановський, відбувши кількарічне ув’язнення, нині з висоти столичного жителя, напевно, охоче стирає з пам’яті події тих буремних днів.
Не пощастило тільки його пайовикам. Нині багато кооперативів погрузли в судах, відстоюючи своє право на давно проплачені квадратні метри далеко не дешевого житла.
Члени споживчого кооперативу «Степана Бандери» в березні цього року вийшли з пікетом під стіни Тернопільської мерії. Як пояснили тоді журналістам пайовики, їхні «сусіди»-забудовники остаточно перекрили доступ вантажним автомобілям, що возили матеріали для продовження будівництва незавершеного об’єкта, розпочатого ПП «ТФ «Будівельник». Мова йде про територію ТОВ «Креатор-Буд», ТІЗ «Добробуд» (нині — ТОВ «Компанія Добробуд»), ТДВ «Зелене господарство» і ще двох власників земельних ділянок. Ці забудовники виступили проти, аби чужий транспорт курсував їхньою землею. В результаті пайовиків Щепановського вкотре загнали в глухий кут: здавай гроші за будматеріали чи не здавай, а завезти їх на об’єкт неможливо, як і продовжити будівництво.
За словами виконуючого обов’язки голови кооперативу Василя Думанця, проблема «росте» ще від оголошення «Будівельника» банкрутом. «Від цього моменту ми зрозуміли, що завершувати будівництво доведеться власними силами і за повторно зібрані кошти, — каже пан Василь. — Наші пайовики внесли в приватні підприємства «Будівельник» і «ГЕО-2004» понад 58 мільйонів гривень. За них фірми звели тільки три з половиною поверхи одного блоку, а в другому — лише палі забили (загалом блоків — три). Тож довелося починати все спочатку. У 2011 році Тернопільська міська рада уклала з нами договір оренди земельної ділянки терміном на 10 років. Однак територію комунального підприємства міськради «Зелене господарство» невдовзі приватизували. В результаті з передачею в оренду або у власність навколишніх земельних ділянок іншим юридичним особам, зокрема «Креатор-Буду», «Добробуду», а також фізичним особам, наш кооператив фактично позбавили доступу до орендованої землі. Будматеріали вдавалося час од часу таки завозити на об’єкт завдяки усним домовленостям. А коли ні — робота простоювала».
Окремий інцидент трапився з «Добробудом». Підрядник ПП «ГЕО-2004», якого найняв «Будівельник», отримав земельний сервітут на право проходу та проїзду ділянкою, що належить «Добробуду». Як ідеться в тексті заяви керівника кооперативу «Степана Бандери» Василя Думанця на ім’я голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни, через суд обидві сторони уклали мирову угоду. Згідно з нею, «ГЕО-2004» відмовлялося від сервітуту, а «Добробуд» підключав три блоки, зведені підрядником «Будівельника», до каналізації на своїй земельній ділянці. Також обидва підприємства зобов’язалися спільно побудувати заїзд із асфальтовим покриттям з вулиці І. Рєпіна до проспекту С. Бандери, 83. Це дало б можливість забудовникам і мешканцям кооперативу отримати власний заїзд і не просити «милостині» в сусідів. Однак «ГЕО-2004» умов мирової не виконало.
Споживчий кооператив «Степана Бандери», який хоч не став правонаступником ні «Будівельника», ні того ж таки «ГЕО-2004», отримав від них «у спадок» усі біди. За словами члена правління кооперативу Сергія Грека, взяти на себе повне фінансування дороги з вулиці Рєпіна пайовики не в змозі фінансово. Після «Будівельника» «кинув» їх наступний підрядник — «Будова-Захід», якому сплатили понад шість мільйонів гривень. Нині з ним з’ясовують стосунки в судах. Наразі ж роботи виконує ПП «Явір-90». Гроші на продовження збирають уже по «третьому колу». Аж тут — така халепа з дорогою і проїздом машин.
Василь Думанець каже: нині в споживчому кооперативі надіються на рятівне рішення сесії Тернопільської міськради припинити ТОВ «Компанія Добробуд» право користування земельною ділянкою, що виконує роль проїзду загального користування, на вулиці Вербицького й надати йому статус вулиці як продовження вулиці Рєпіна. Так пайовики Щепановського зможуть спокійно добудувати своє житло й отримати до нього доступ. Бо інакше — хоч у повітрі вози цеглу й решту будматеріалів. Після завершення будівництва разом із міською владою вдасться провести ремонт дороги по вулиці Рєпіна.
«Нам закидають, що будівництво розпочате з порушенням, — додає керівник споживчого кооперативу. — Але хіба ми просили Щепановського зводити житло, порушуючи закони? Ми внесли кошти, він же на орендованій землі без жодних дозволів почав будівництво. Інші забудовники теж взялися зводити об’єкти. Як же бути нам? Знову починати все спочатку? Не одного нашого пайовика скосив інсульт чи інфаркт через усі ці перипетії. У багатьох кооперативах була схожа ситуація, і міська влада, й депутати пішли назустріч, щоб допомогти обдуреним пайовикам. Надіємося, що і нас не залишать напризволяще з бідою».
Фото авторки
Прокоментуйте