На Тернопільщині триває Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху із цікавою та насиченою програмою заходів.
Вона включає традиційну акцію правоохоронців зі здачі крові для постраждалих у ДТП, їхнє спільне чергування на дорозі із юними інспекторами дорожнього руху Великоглибочецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тернопільського району, пізнавальні тематичні бесіди з дітьми.
На жаль, проблема безпеки дорожнього руху для краян і надалі залишається актуальною. Як зазначає т. в. о. заступника начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Володимир Зигрій, за чотири місяці 2016 року в краї трапилося 433 дорожньо-транспортних пригоди, у тому числі 136 ДТП з потерпілими, в яких 12 осіб загинуло, а 168 учасників дорожнього руху отримали травми.
Якщо ж аналізувати ситуацію в обласному центрі, то за словами начальника управління патрульної поліції Тернополя Володимира Струка, за два місяці роботи поліцейські зафіксували 185 ДТП, у яких травмувалися 36 осіб, одна людина загинула. Серед основних причин скоєння ДТП — недотримання правил дорожнього руху, а саме нехтування червоним сигналом світлофора, недотримання дистанції, перевищення швидкості, водіння у нетверезому стані. Окрім того, каже Володимир Струк, у місті залишається вісім місць концентрації ДТП. Найбільш проблемними вважають дамбу Тернопільського ставу та перехрестя вулиць Протасевича-Гайова. Найчастіше причина підвищеної небезпеки для водіїв, пасажирів та пішоходів у таких місцях виникає через стан дорожнього покриття, недостатнє освітлення пішохідних переходів.
Як уже зазначалося, під час Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху велику увагу правоохоронці приділяють розмовам із дітьми. Усе задля того, аби юні краяни засвоїли, що дорога — не місце для легковажної поведінки. Вкотре поліцейські закликають подбати про їхню безпеку і батьків, адже за 4 місяці цього року в області сталося 18 ДТП за участі неповнолітніх, 21 юний учасник дорожнього руху отримав травми, дві з цих ДТП сталося з вини дітей. Ще один трагічний випадок трапився нещодавно на Шумщині — там 19-річний водій не справився з керуванням авто та допустив його з’їзд у кювет. Внаслідок цього загинули двоє його друзів, ще семеро осіб, у тому числі неповнолітніх, травмувалися. Поліцейські також просять не забувати дорослих про автокрісло для малечі та добре подумати перед тим, як придбати доньці чи сину модний сьогодні скутер.
А ось завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського доктор медичних наук, професор Арсен Гудима наголосив на важливості уміння надання домедичної допомоги постраждалим під час ДТП. Він зазначив, що дуже вагомим аспектом є переміщення особи із машини. Це слід робити лише у випадку небезпеки із використанням спеціального прийому. Первинне ж обстеження слід проводити у салоні авто й поводитися при цьому так, ніби у травмованого апріорі є черепно-мозкова травма — із максимально щадним ставленням до голови та шиї. Та найбільш корисним пан Арсен вважає участь усіх охочих у тренінгах й курсах, які допоможуть попрактикуватися в навичках під наглядом спеціалістів, тому користуючись нагодою, закликав присутніх не боятися вдосконалювати свої уміння з порятунку життя.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте