Слизисті відвари рекомендується давати молодняку як легке проносне, це обволікаючий болезаспокійливий засіб, що зменшує запалення. Відвари обволікають слизову оболонку кишечника і цим перешкоджають усмоктуванню токсичних речовин, активізують його скорочування і підвищують виділення травних соків.
Відвар лляного насіння готують так: добре промите насіння кладуть в емальований посуд і заливають водою у співвідношенні 1:20. Суміш кип’ятять протягом години, періодично помішуючи. У міру випаровування воду підливають до початкового об’єму. Відвар фільтрують, охолоджують, додають до одного відсотка кухонної солі і використовують для випоювання молодняку в чистому вигляді або в суміші з молоком.
Відвар можна готувати про запас, але слід зберігати його в темному прохолодному місці не більше трьох діб. Він є дієтичним лікувальним засобом, що підвищує діяльність травних залоз і моторику шлунково-кишкового тракту, а також має протизапальну дію при запаленні шлунка, кишечника. Випоюють його за 30 хвилин до годування
2—3 рази на день в таких дозах: телятам — 150—200 мл, поросятам — 50—70 мл.
Відвар з вівсяних, ячмінних і рисових крупів. Для приготування 1 л відвару беруть 100—150 г промитих крупів, кладуть в емальований посуд, заливають 1 л води і, постійно помішуючи, кип’ятять протягом години. Утворену однорідну слизисту масу проціджують через марлю і додають один відсоток кухонної солі. Використовують свіжим при гастритах, ентеритах, диспепсії в таких дозах: телятам — 150—200 мл, поросятам — 50—70 мл за 30 хвилин до годування 2—3 рази на день.
Вівсяний кисіль. Показання до застосування та механізм дії його на організм молодняку ті ж, що й у відвару лляного насіння. Готують його з доброякісного просіяного вівсяного борошна, яке кладуть в емальований посуд, заливають гарячою кип’яченою водою у співвідношенні 1:3, перемішують і залишають в теплому приміщенні на 30 хвилин. Потім суміш проціджують через марлю, додають кухонну сіль і кип’ятять на слабкому вогні при помішуванні, поки маса не загусне.
М. КРУГЛИК
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте