Через реконструкцію ігрового залу вінницького «Медуніверситету» тернопільські прихильники гри над сіткою дістали можливість два тижні підряд насолоджуватися «великим волейболом» у виконанні жіночих команд суперліги. І проведені вчора та сьогодні, 28—29 жовтня, номінально виїзні для «Галичанки-ТНЕУ-Гадз» матчі, подарували їм, без сумніву, вдвічі більше позитивних емоцій, аніж стартовий двобій з луцькою «Волинню».
Для початку, мабуть, необхідно пояснити, чому словосполучення «великий волейбол» автор цих рядків узяв у лапки. Як не сумно визнавати, але фахівці одностайні у висновках: після двох-трьох відносно стабільних сезонів рівень майстерності переважної більшості колективів еліти вкотре відчутно знизився. За винятком хіба переможця останніх шести чемпіонатів, южненського «Хіміка».
Та й стосовно фаворита сказане аксіомою не виглядає. Варто все ж дочекатися підсумків виступу нових підопічних колишнього головного тренера «Галичанки» Андрія Романовича в кваліфікаційному раунді дебютної для них Ліги чемпіонів, в якому першого листопада в Южному, а п’ятого — на майданчику росіянок доведеться помірятися силами з володарками Кубка ЄКВ останніх двох сезонів, волейболістками краснодарського «Динамо». Натомість інші, ніби випускний бал учора відгуляли — розлетілися в широкі закордонні світи чи в сильніший вітчизняний клуб (як у тернопільської команди) лідери, а ті, хто прийшов їм на заміну, лишень приміряють фартушки «старшокласниць».
Зрештою, тим цікавішою і непередбачуваною буде боротьба в новому вітчизняному чемпіонаті. Чого тільки результати зустрічей першого туру вартують. Бронзові призерки із «Сєвєродончанки» на власному майданчику були биті вінничанками, срібні із запорізької «Орбіти» розділили очки з рівненською «Регіною», а тернополянки недорахувалися двох, здавалося, запланованих очок у двобої з луцькою «Волинню».
Ця своєрідна карусель не подумала зупинятися і в звітному другому турі. Коли «Хімік» прогнозовано «насухо» здолав «Орбіту» (3:0, 3:0), то в двох інших парах конкурентки знову добряче попили один в одного крові: «Регіна» — «Сєвєродончанка» — 2:3, 3:1, «Педуніверситет» (Чернігів) — «Волинь» — 3:1, 0:3.
На щастя, волейболісткам «Галичанки» вистачило характеру, аби не потрапити до отого зачарованого кола непрогнозованості. Мав, вочевидь, слушність головний тренер Віктор Туркула, коли напередодні згаданих зустрічей стверджував, що в майстерності підопічних не сумнівається, а зробить наголос на психологічній стійкості колективу. Дівчата на чолі з дружиною наставника і досвідченим капітаном Оленою Туркулою передусім постаралися «вибити» суперниць уже, так би мовити, з подачі. А коли конкурентки по той бік сітки позбавлені можливості планомірно організовувати власні комбінації, на задній план відходять і та обставина, що їхній склад підсилився колишніми гравцями «Хіміка» та «Орбіти» Оленою Расточило з Катериною Фроловою, і окремі, нехай навіть суттєві, власні погрішності в атаці чи в діях на блоці.
Словом, порядок б’є клас і результати обох поєдинків красномовне тому свідчення: «Медуніверситет» — «Галичанка-ТНЕУ-Гадз» — 0:3 (18:25, 18:25, 10:25) і 0:3 (12:25, 14:25, 19:25).
Здобутий у рідних стінах виїзний успіх дозволив тернополянкам піднятися на другий рядок турнірної таблиці:
Третього підряд побачення зі своїми улюбленицями прихильникам волейболу доведеться зачекати два тижні. Поєдинки з «Регіною» призначені на суботу-неділю, 12—13 листопада.
Фото автора
Прокоментуйте