Вільне життя

Правила змінилися

У Тернопільській ОДПІ нагадують про важливість своєчасної сплати належних податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. Інакше платнику загрожують нарахування штрафних санкцій та пені. 

Необхідно знати: якщо суму грошового зобов’язання визначає контролюючий орган за результатами податкової перевірки або у випадках, не пов’язаних з її проведенням, пеня нараховується, починаючи з першого робочого дня після закінчення строку, встановленого для сплати податкового зобов’язання. В тому числі за період адміністративного чи судового оскарження. А самі строки передбачені пунктом 121.1 Податкового кодексу України.

Коли ж суму податкового зобов’язання визначає сам платник податків або податковий агент, нарахування пені проводиться після завершення 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання. Врахуйте також і те, що коли зобов’язання до сплати (зі штрафними санкціями за їхньої наявності та без урахування пені) було нараховане самим платником, розмір пені становить сто відсотків річних облікової ставки Нацбанку, яка діє на кожний календарний день прострочення, включаючи день погашення. Натомість після зобов’язання, нарахованого контролюючим органом, пеня нараховується за кожен календарний день прострочення, включаючи день погашення, в розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

Детальніші консультації в Центрі обслуговування платників за адресою: м. Тернопіль, вулиця Білецька,1 чи телефоном 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини