Вільне життя

Пробне ЗНО відбудеться в квітні

Завершилася реєстрація на пробне ЗНО, що тривала з 10 по 31 січня 2017 року. Вона відбувалася на сайтах регіональних центрів, для жителів Тернопільщини — на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Як розповідає заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк, кожен охочий самостійно заходив на сайт, вказував свої реєстраційні дані, обирав навчальні предмети та роздруковував відповідну реєстраційну картку. На картці вказано код учасника, пароль, і за цими даними особа отримує можливість заходити на свою персональну сторінку (кабінет), що створюється автоматично.

Зареєструватися можна було на тестування з української мови та літератури, яке буде проводитися першого квітня, і на ще один предмет за вибором з наявного переліку на ЗНО. Пробне тестування з цього предмета відбудеться 8 квітня.

«Після 14 березня, відвідавши свою персональну сторінку, кожен зареєстрований учасник зможе дізнатися адресу пункту, назву навчального закладу, де він проходитиме пробне ЗНО, — зазначає Юрій Шайнюк. — Станом на 31 січня по області зареєстровано 4252 особи на 6660 тестувань. Тобто частина осіб реєструвалася на один предмет, проте більшість — на два».

Кожен зареєстрований учасник за участь у пробному тестуванні повинен був оплатити 129 грн, адже ця послуга не безкоштовна. Торік її вартість становила 111 грн. У 2017-му вона зросла у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати. За спостереженнями спеціалістів, у підсумку дані оплачених реєстрацій сягають 85—88 відсотків. Якщо ж оплата не була здійснена, особа не значитиметься у списках учасників пробного тестування. Фактично вона не буде зареєстрована.

На пробному тестуванні, пояснює Юрій Шайнюк, апробують процедуру проведення тестування, всі учасники ознайомляться зі змістом тестових завдань, бланками відповідей. Тривалість роботи в аудиторії така ж, як і для основної сесії, правила також незмінні. Тож пробне тестування — хороша організаційна і навчальна підготовка до участі в основній сесії ЗНО.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини