Вільне життя

Читали?

ДІАЛОГ ТРИВАЄ. Перебуваючи з візитом у Стамбулі, прем’єр-міністр Володимир Гройсман зустрівся з архієпископом Константинополя — Нового Риму та Вселенським Патріархом Варфоломієм І і високо оцінив зусилля його святості «щодо підтримки єдності Українського православ’я». Своєю чергою Варфоломій І зазначив: «Ми вітаємо усю улюблену українську націю зі штаб-квартири Вселенського патріархату не як іноземців, а як улюблених духовних дітей цієї церкви-матері… Ми близькі до вас, особливо коли вам важко, ми супроводжуємо вас нашими молитвами і благословенням». А ще Вселенський Патріарх запевнив: «Ми молимося за те, щоб український народ об’єднався в одній церкві. Материнська церква Константинополя допоможе вам отримати таку об’єднану церкву».

* * *

УКРАЇНІЗАЦІЯ, ЯКОЇ НЕ БУЛО… «В Україні, якщо це дійсно Україна, має домінувати українська мова, — вважає історик і публіцист Ігор Лосєв. — Нам постійно підкидають помилкову ідею, що нібито російський напад на Україну стався через українізацію. Події в Криму і на Донбасі — це наслідок не українізації, а майже повної відсутності її в цих регіонах. Понад 20 років офіційний Київ відмовлявся від важкої, але необхідної української культурно-просвітницької роботи на сході і півдні країни. Влада практично нічого не робила, аби протистояти інформаційній та ідеологічній окупації України. В Криму і на Донбасі така окупація була тотальною».

* * *

СКОРОЧЕНО «ГАЗОВІ» НОРМАТИВИ. Новий норматив набуде чинності у травні поточного року. Таке рішення ухвалив Кабмін. Наразі субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, а наступного опалювального сезону «комунальну знижку» нараховуватимуть тільки на 300 кубів. За квартиру такою ж площею з центральним опаленням субсидія покриватиме замість 3,28 лише 2,5 Гкал тепла.

* * *

БЕЗКОНТРОЛЬНИЙ БІЗНЕС. В Україні протягом трьох років діє мораторій на перевірки аптек та якості ліків. Через це в них можуть масово продаватися підробки і фальсифікат. За останні два місяці Держслужба з лікарських засобів заборонила для використання в Україні понад 200 препаратів. Але при цьому офіційної статистики щодо фальсифікату в країні не існує. І навіть якщо у відомство надійшла скарга на певну мережу, перевірити такі аптеки можна не раніше ніж за десять днів, заздалегідь повідомивши про це власника.

* * *

ЧИМ ПИШАЮТЬСЯ РОСІЯНИ… За даними всеросійського опитування, яке провів наприкінці січня цього року «Левада-центр» у 137 населених пунктах Російської Федерації, перше місце традиційно посіла перемога у Великій Вітчизняній війні — 83%. «Повернення Криму до складу Росії» до опитування долучили вперше і воно одразу вийшло на друге місце (43%), відтіснивши на третю сходинку освоєння космосу (41%). На четвертому місці гордість за російську літературу (36%). 26 відсотків респондентів пишаються славою російської зброї, 23% — моральними якостями російської людини, 14% — боротьбою з татаро-монгольським ігом…

* * *

…І ЗА ЩО СОРОМЛЯТЬСЯ? За те, що «багата країна, а великий народ живе у вічній бідності», соромно 54 відсоткам росіян. Частка тих, кому соромно за розпад СРСР, становить 33%; за хамство і неповагу людей одне до одного соромно 24%, а за минулі репресії і терор — 22% респондентів. Всього лише 11% росіян соромляться за некомпетентність і корисливість власної влади. Один з найцікавіших результатів опитування — частка тих, хто як предмет сорому зазначив «прагнення силою зброї нав’язати свій лад іншим країнам і народам». У 2017-му цей ва-ріант відповіді обрали лише чотири відсотки опитаних. Цікаво, що 1999-го таких було 17%, хоч рівень зовнішньої агресії Росії нинішньої і тодішньої — не до порівняння.

* * *

УСІ ДОРОГИ ВЕДУТЬ ДО ПАРИЖА. У 2016 році Франція зберегла за собою місце головного туристичного напрямку в світі: її відвідало від 82,5 до 83 мільйонів закордонних туристів. А всього торік було здійснено один мільярд 235 мільйонів закордонних туристичних поїздок. 50% із них припало на Європу, 25% — на Південну Азію, 16% — на Північну і Південну Америку. Маленьку Чехію торік відвідали 9,3 мільйона туристів: зростання на 7% порівняно з 2015-м. 17 мільйонів закордонних туристів відвідали Польщу. Тут на першому місці Краків, який відвідали 11 мільйонів туристів.

* * *

ДАНИХ ПО УКРАЇНІ за торік ще не оприлюднено, але в середині травня 2016-го Держстат повідомляв, що кількість іноземних туристів, які відвідали Україну в 2014 і 2015 роках, впала більш ніж у 15 разів порівняно з 2013 роком, коли нашу країну відвідали понад 232 тисячі іноземних туристів, у 2014-му — 17070 осіб. Тобто у 1000 разів (!) менше, ніж меншу за територією і населенням Польщу.

За інформаціями видань RISU, «День», «Сільські вісті», «Україна молода», «Українське слово», «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини