Як зберегти дитяче життя і запобігти негативним впливам Інтернету — про це говорили на тренінгу класних керівників, який провели у Тернопільській спеціалізованій школі №7. Порушили проблему суїцидів, а також обговорили сумнозвісну гру «Синій кит».
— Якщо ви помічаєте в людині постійний пошук допомоги, безнадійність, бажання привернути увагу, невиправдане почуття провини і страх покарання — не оминайте її. Ці симптоми вказують на перші стадії схильності до самогубства, — наголосила директор ТСШ №7 Світлана Константинова. — З метою профілактики суїцидальної поведінки практичні психологи проводять просвітницькі заходи, тренінги вирішення конфліктів. Шкільний учитель повинен вкладати свою частку до виховання дитини в соціумі, але найбільший вплив на те, як розвивається дитина, має саме домашнє середовище, яке створюють батьки.
— Залучення учнів до позашкільної освіти та громадської діяльності може докорінно змінити їхні погляди на світ і запобігти зацікавленню небезпечними іграми, — зауважила заступник директора з виховної роботи школи №7 Тетяна Кравчук. — У підлітка, крім обов’язків, має бути ще й віддушина у житті — чи то хобі, а чи заняття в гуртках, секціях, що перешкоджатимуть появі чорних думок у дитини.
За словами голови методичного об’єднання класних керівників школи Віти Кузь, завдання педагога — своєчасно виявити дітей із суїцидальними настроями і забезпечити їх увагою. Під час спілкування з дитиною, наголосила Віта Кузь, помітні ознаки проблемного стану: напруга, апатія, немотивована агресія. Вчитель не повинен боятися поставити в процесі довірливої бесіди запитання, що з’ясовують наміри підлітка, коректно поцікавитися про його плани.
Упродовж тренінгу організатори неодноразово зосереджували увагу на сумнозвісній грі «Синій кит». Завершився захід зверненням до батьків, у якому педагоги наголосили: домашнє виховання має сприяти позитивному налаштуванню дитини до життя.
Валентина КУЗЬ,
студентка ІІІ курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте