Вільне життя

Читали?

ЯК ШВИДКО ЗАКІНЧИТИ ВІЙНУ? Голова Луганської військової цивільної адміністрації Юрій Гарбуз має свій рецепт, як закінчити війну на Донбасі. «Необхідно зараз, терміново зосередитись на базових цінностях, — каже він. — Україна ніколи не нападала на інші країни. Ми не несли зла, болю, втрат, але ми вимушені захищатися. Наша мрія — побудувати державу, в якій би кожен відчув себе частиною живого організму, що розвивається. Якщо розуміння цього запанує в свідомості більшості громадян, то війна закінчиться дуже швидко. Жоден агресор не зможе грати на слабкостях українського народу».

* * *

ГЛИБОКА КРИЗА ПЕНСІЙНОГО… Як повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, нині спостерігається великий дефіцит бюджету Пенсійного фонду. Раніше долати це планувалося за рахунок зменшення пенсійних виплат. Однак «Україна дійшла до точки, коли скорочувати пенсійні витрати уже неможливо», вважає віце-прем’єр. Тому уряд ухвалив рішення поповнювати бюджет Пенсійного фонду за рахунок збільшення його доходів. А таке, як відомо, можливе лише за умов стабільного економічного росту, збільшення кількості легальних робочих місць і гідної заробітної плати. Де все це в Україні?

* * *

СТАРІ СХЕМИ ПРАЦЮЮТЬ. Найбільший виробник аміаку і карбаміду — Одеський припортовий завод, за попередніми даними, закінчив 2016 рік зі збитками 2981,47 мільйона гривень, хоча позаторік підприємство отримало чистий прибуток у розмірі 218,514 мільйона гривень. Про це йдеться у повідомленні ПАТ «ОПЗ». Акцію протесту провели працівники, незадоволені політикою менеджменту держпідприємства спиртової галузі. На їхню думку, взято курс на її знищення. Як твердили протестувальники: вартість підприємства штучно занижується, а працюючі заводи зупиняють.

* * *

ВІДНОВЛЕННЯ СВЯТИНІ. У знаменитому столичному храмі на Андріївському узвозі закінчили реставрацію. Десять років робіт позаду, тепер архітектурний шедевр Бартоломео Растреллі доступний у всій своїй красі для киян та гостей міста. Андріївська церква, що входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і каталогу «1000 чудес світу», з 2007 року вважалася аварійною. Через особливості рельєфу Андріївського узвозу будівля буквально розходилася по швах, а деталі інтер’єру потребували термінової реставрації. Нині проводяться штукатурно-малярні роботи всередині храму, реставрація підлоги і вхідного тамбура, живопису, архітектурно-декоративних елементів ліпнини, іконостасу, розчищення та часткове відновлення позолоти.

* * *

СПРОБУЙТЕ ЩАСТЯ, ПОЕТИ! Родинний фонд Максима Рильського «Троянди й виноград», Український фонд культури та Київський літературно-меморіальний музей письменника оголосив про початок Всеукраїнського поетичного вернісажу «Троянди й виноград-2017». Це вже четвертий загальнонаціональний конкурс імені Максима Рильського для поетів-аматорів. Перші відбулися у 2006-му, 2008-му та 2012 роках. У кожному з них було до 250 учасників. Включно до 25 вересня всі охочі віком від 10 років і старші можуть надіслати свої творчі доробки у друкованому вигляді за адресою: 03039, Київ, 39, вул. Максима Рильського, 7, музей М. Рильського з поміткою «Поетичний вернісаж». Обсяг — не більше 150 друкованих рядків. Треба вказати назву та жанр поетичного твору, а також дані про себе — ПІБ, повну адресу, контактний телефон, вік, освіту, місце роботи (навчання) та посаду.

* * *

«УКРЗАЛІЗНИЦЯ» МІНЯЄ БІЛИЗНУ. Керівництво компанії затвердило порядок використання білизни та інвентаря в поїздах. Старі ватні матраци, пір’яні подушки і колючі ковдри замінять зручними й екологічними. Про це повідомив керівник правління підприємства Войцех Балчун. Залізничний перевізник відмовиться також і від літніх та зимових ковдр, замість них будуть «всесезонні». А «вафельні» рушники замінять махровими. Яким чином позначаться ці нововведення на ціні квитків, «Укрзалізниця» не афішує.

* * *

БЕЗ ГРИМУ І СВІТЛА ПРОЖЕКТОРІВ. За свою творчу кар’єру Джамала (Сусана Джамаладінова) записала й випустила чотири студійні, один концертний та два міні-альбоми, до яких увійшли пісні англійською, українською, російською та кримсько-татарською мовами; знялась у фільмах «Поводир» українського режисера Олеся Саніна та «Поліна» франко-бельгійського режисера Оліса Барко. А нещодавно у прокат вийшла стрічка «Джамала.UA», яку зняла молодий режисер Анна Акулевич. За її словами, це фільм-портрет, який відкриває іншу сторону переможниці «Євробачення»: без гриму, світла прожекторів та гри на камеру. У ньому співачка постає як творча особистість і жінка з характером, принципами, сумнівами і ніжністю, але безмежно віддана музиці.

* * *

ПО ЗОЛОТУ ХОДИЛИ. У східній провінції Китаю Шаньдун відкрито найбільше за всю історію країни родовище золота. Запаси дорогоцінного металу тут оцінюються у 550 тонн. Уже десять років Китай є найбільшим виробником золота у світі і чотири роки — найбільшим споживачем. Торік його золотий запас становив 1,66 тисячі тонн. За цим показником Китай посів п’яте місце в світі. Водночас найбільшими запасами дорогоцінного металу володіють США (8,12 тисячі тонн), Німеччина (3,38 тисячі тонн) та Італія (2,45 тисячі тонн).

За інформаціями видань «День», «Сільські вісті», RISU, «Україна молода», «Українське слово».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини