Вільне життя

Читали?

РЕАЛЬНА ЗАГРОЗА. Політичний аналітик, юрист Олександр Солонько переконаний: «Влада поспішає запровадити в країні ринок земель сільськогосподарського призначення. Високопосадовці, олігархи та публічні лобісти тиснуть на громаду для ухвалення потрібного рішення… Але українці не зможуть купувати землю. Її скуплять олігархи, високі чини й іноземці, в тому числі росіяни. Про-владні хижаки не бачать різниці в тому, хто платить. Українці стануть рабами на власній землі, а іноземний капітал ніколи не допустить повернення землі у власність української громади, бо у світі вже йде боротьба за воду та їжу…»

* * *

А ТИМ ЧАСОМ… «Прочитав інформацію, що американські інвестори з нетерпінням чекають на вільний ринок землі в Україні. Отакої! А чому вони не чекають на вільний продаж землі у США, половина якої належить державі? Чому б їм не прикупити гектари в сусідній Канаді, де вся земля є державною власністю? А може, їм варто звернути увагу на розчудовий і такий успішний Ізраїль, де також уся земля перебуває у власності держави Ізраїль. Можу порекомендувати й інші країни…» — каже громадський діяч і вчений Петро Масляк.

* * *

ЩЕ РАЗ ПРО ЦІНУ ПЕРЕМОГИ. Німецькі вояки вели щоденники. Ми можемо прочитати, якою бачили війну солдати та офіцери вермахту. Однак учасники зі сторони СРСР майже не залишили спогадів. Для них це — глибокі травми. Та й писати тоді було небезпечно. Є цінні спогади Федора Моргуна, секретаря Полтавського обкому партії. Він назвав їх «Сталінсько-гітлерівський геноцид українського народу». Згадує: як тільки їхнє село визволили від німців, усіх хлопців допризовного віку відправили на фронт. Ненавчених, без зброї, одягу та їжі. З однією гвинтівкою на двох-трьох осіб. За місяць боїв із 10 дорослих чоловіків залишилось двоє. Людей гнали не в обхід, а просто на кулемети. Прагнули завалити ворога трупами. Іншої тактики командири не знали.

* * *

ПОРОШЕНКО — ДЕСЯТИЙ. Журнал «Фокус» опублікував щорічний рейтинг ста найбагатших людей України за підсумками 2016 року. Очолив ТОП-10 уже вкотре власник групи СКМ Ринат Ахметов, статки якого становили 2,2 мільярда доларів. Згідно з версією журналу, як і рік тому, друге, третє і четверте місця посідають співвласники групи «Приват» Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов (по 1,2 мільярда доларів) та Віктор Пінчук (1,1 млрд дол.) На п’яте місце піднявся власник «Кернел Груп» Андрій Веревський, шоста позиція у власника «Миронівського хлібопродукту» Юрія Косюка. За ними ідуть Олександр Ярославський та Костянтин Жеваго. Де-в’ята позиція — в уродженця Тернопілля Дмитра Фірташа, а на десяте місце з восьмого змістився Президент України і власник Roshen Петро Порошенко, статки якого оцінюються у 589 мільйонів доларів.

* * *

УКРАЇНУ ПОХВАЛИЛИ ЗА «ЄВРОБАЧЕННЯ». Виконавчий директор пісенного конкурсу «Євробачення» Йон Ола Санд відзначив надзвичайно високий рівень організації конкурсу в Києві. Він заявив, що кожного року оргкомітет мав якісь претензії щодо безпеки або транспорту в тій чи іншій країні, проте конкурс у Києві пройшов бездоганно. Санд зауважив, що не було ніяких проблем, а організація свята на найвищому рівні.

* * *

ОТАКОЇ! Як повідомляє сайт «За Збручем», російський фонд «Начінаніє» закликає громадян Російської Федерації здавати гроші на будівництво храму Московського патріархату в селі Коханівці Збаразького району. Втрачаючи паству та храми на Тернопільщині, московські «батюшки» взялися за будівництво нових церков за фінансової підтримки країни-агресора. Утім, поки що із 436 тисяч рублів, потрібних для завершення будівництва, зібрали аж п’ять тисяч. Раніше «За Збручем» повідомляв, що в селі Катеринівці Кременецького району фінансуванням будівництва храму УПЦ Московського патріархату опікується бізнесмен із Донеччини, якого підозрюють у фінансуванні тероризму.

* * *

ЄГИПЕТСЬКІ МУМІЇ В КИЄВІ. У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику вперше показали давньоєгипетські мумії, які випадково виявили у сховищах лаври. Цінними експонатами є мумія дівчинки ХІ століття до нашої ери, а також мумія крокодила (цих рептилій вважали в Єгипті священними). За словами науковців, це найдовша і найстаровинніша мумія крокодила в Європі! Унікальні експонати потребують реставрації. Але щоб це зробити, наших фахівців потрібно відіслати на додаткове навчання або ж везти мумії на реставрацію в інші країни, де це вміють робити.

За інформаціями видань «Сільські вісті», «Газета по-українськи», «Фокус», RISU, «За Збручем», «Українське слово».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини