Вільне життя

ДРУГЕ ЧИСЛО «ЛІТЕРАТУРНОГО ТЕРНОПОЛЯ»

Черговий номер часопису відкривають повідомлення про вручення всеукраїнських премій за 2016 рік — літературно-мистецької імені Братів Богдана та Левка Лепких та новозаснованої імені Степана Сапеляка. Розділ «Золота сурма: поезія» представлений добірками творів Володимира Дячуна, Наталі Пасічник, Юрія Матевощука, Раїси Обшарської та Остапа Гончара. Під рубрикою «Велика проза» — продовження роману Галини Шулим «Коли пече зрада» і супердетективу Людмили Гичко і Володимира Гринечка «Закохані у місячному сяйві». Малу прозу репрезентують оповіданнями, новелами та мініатюрами Ніна Фіалко, Валентина Семеняк і Жанна Юзва. Рубрика «Переклади» представлена поемою білоруса Сергія Законникова «Зозуля», котру інтерпретувала українською Ганна Костів-Гуска.


Ігор Фарина подав есей про письменника Петра Перебийноса, а також рецензії на книги поезій Олександра Астаф’єва та Ярослава Павуляка і роман автора цих рядків. Тетяна Дігай аналізує збірки Володимира Дячуна і Володимира Мацикура, Жанна Юзва та Віктор Палинський — романи Богдана Берези й Надії Мориквас. Іван Гаврильцьо — книжку Наталії Волотовської про академіка Івана Горбачевського.

«Художник номера» — гобеленістка Соломія Бутковська, репродукції робіт якої вміщені на повноколірних обкладинці та вкладці часопису. Богдан Чепурко ділиться спогадами про Ярослава Павуляка, Василь Савчук — про Івана Гнатюка. Зоряна Мурашка розповідає про нову лауреатку премії ім. Братів Лепких — співачку Лесю Горлицьку (Мацьків).

Під рубрикою «Духовні обереги» — роздуми священика і письменника, доктора теології Василя Погорецького і науковця Марії Крупи про перше паломництво галицьких українців до Святої землі під проводом Андрея Шептицького. «Історія» представлена спогадами політв’язня прокомуністичного режиму Василя Шандрука. Сторінки для дітей «Подільський віночок» пропонують казки Олега Смоляка, Ольги Атаманчук і Сергія Сірого.

Як завжди, широко представлений інформативний розділ «Тернопілля у дзеркалі часу: події, факти, імена».

Нагадуємо, що передплата на квартальник «Літературний Тернопіль» триває. Індекси журналу в каталогах: 99997 в обласному, 37501 у всеукраїнському.

Богдан МЕЛЬНИЧУК,
головний редактор журналу «Літературний Тернопіль».

Фото з архіву “ВЖ плюс”

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини