Вільне життя

Хай музика звучить

Днями в редакцію «Вільного життя плюс» завітали вихованці Тернопільської музичної школи №1 імені Василя Барвінського. Діти представили нашому колективу концерт «Музика звучить», що презентує творчість талановитої композиторки, виконавиці, народної артистки України Лесі Горової.

Щиро й проникливо дзвінкі дитячі голоси розповідали в піснях про любов до матері, світле почуття закоханості, зверталися у молитві до Бога, закликали солдата повертатися живим. Учні зізналися, що готувалися до концерту старанно й з усією відповідальністю.

— Я зі своїм викладачем працювала ще від лютого. Мені запропонували взяти участь у цьому дійстві, і я з радістю погодилася, адже полюбляю творчість Лесі Горової, тим паче мені випала можливість заспівати дуже романтичну пісню, — зауважила цьогорічна випускниця музичної школи Елеонора Атаманчук.

Її молодша колега Марта Романюк навчається вокалу лише три роки, але це захоплення надзвичайно припало дівчинці до душі. Окрім цього, школярка із великим задоволенням виступає на концертах, вони допомагають їй відчути енергетику глядачів, саморозвиватися як виконавиці. Нам Марта подарувала пісню «Відчинилося життя», яка розкриває слухачам усю величність дива народження дитини.

Зініціювали дійство «Музика звучить» викладачі вокального та фортепіанного відділів школи Леся Шуфляда та Віра Помазанова.

— У навчальному процесі ми використовуємо багато творів Лесі Горової. Пісні її душевні, дітям вони подобаються. Сама пані Леся є дуже багатогранною особистістю — не лише пише пісні, а й проводить насичену концертну діяльність, займається волонтерством, — зазначила Леся Шуфляда.

Спільну ідею допомогло реалізувати знайомство Віри Помазанової із композиторкою — колись вчителька попросила в неї «мінусовку» пісні, відтак зав’язалося подальше спілкування.

— Нам захотілося, щоб про мистецькі здобутки Лесі Горової, авторки таких хітів, як «Колискова», що кілька років лунала у «Вечірній казці» на телебаченні, чи «Музика звучить», дізналося більше людей, — розповіла Віра Помазанова. — Також плануємо, щоб наш захід змогла відвідати сама пані Леся. Можливо, концерт у її присутності дамо в Тернополі восени.

До слова, такі заходи в першій музичній школі — не рідкість. Педагоги та діти часто організовують дійства, де звучать духовні, українські народні й сучасні пісні, а також класична і джазова музика.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини