Вільне життя

ЩОБ ПЛАТІЖКИ НЕ ПІДНІМАЛИ ТИСК

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН ЗАВЕРШИВСЯ МАЙЖЕ МІСЯЦЬ ТОМУ, А ЗАПИТАННЯ НАШИХ ЧИТАЧІВ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ ОПЛАТИ ЗА ПРИРОДНИЙ ГАЗ, ПРОДОВЖУЮТЬ НАДХОДИТИ ДО РЕДАКЦІЇ. РАЇСА ПАВЛІВНА САЛЕНКО З ПІДВОЛОЧИСЬКА ЗАТЕЛЕФОНУВАЛА ІЗ ЗАПИТАННЯМ, ЧОМУ ЇЙ НАРАХУВАЛИ БІЛЬШЕ ДО ОПЛАТИ ЗА ГАЗ, ЯК ВОНА ВИКОРИСТАЛА У ВЕСНЯНИЙ ТЕПЛИЙ МІСЯЦЬ, АДЖЕ НА ЛІЧИЛЬНИКУ ВСЕ ВИДНО, ТОЖ ЖІНКА ПОРАХУВАЛА, СКІЛЬКИ МАЄ ЗАПЛАТИТИ. У НЕЇ, ЯК РОЗПОВІЛА, ЧЕРЕЗ ХВИЛЮВАННЯ НАВІТЬ ПІДНЯВСЯ ТИСК.

Ми вже не раз писали про те, як обліковується спожитий газ, але, очевидно, є потреба пояснити ще раз. Так-от, тепер взаємини побутового споживача і газовиків, зокрема ПАТ «Тернопільгазу» і ПАТ «Тернопільміськгазу», регулюються новим Кодексом газорозподільних систем і договором розподілу природного газу. Якщо раніше була одна організація, що відповідала і за постачання газу в наші домівки, і за розрахунки за нього, то віднедавна ПАТ «Тернопільгаз» і ПАТ «Тернопільміськгаз» стали газорозподільними підприємствами — операторами газорозподільних мереж — ГРМ, тобто тими, хто опікується газовими трубами і лічильниками газу. Постачальники газу — це ТОВ «Тернопільоблгаз» і ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз», яким побутові споживачі оплачують за використаний природний газ як за товар. Нині вже постачальники розраховують пільги й субсидії, виписують і вручають (доставляють, розносять) рахунки за газ, обробляють оплачені рахунки й квитанції. Це для того, щоб наші читачі знали, куди їм звертатися в разі запитань із приводу оплати, пільг і субсидій за газ.

Окрім цього, в згаданих документах чітко прописано, як саме визначається об’єм використаного споживачем газу і як потрібно передавати газовикам інформацію про те, скільки використали палива. Тож такі правила запровадили не газовики. Отже, споживач самостійно щомісяця першого числа, зобов’язаний фіксувати й передавати газовикам покази лічильника до п’ятого числа включно. Це можна зробити телефоном, чи подати записку в скриньку для передачі показників, яку можуть встановити працівники газових господарств, а кому зручно — через комп’ютерну програму. Щодо остан-нього способу, то на сайті компанії ПАТ «Тернопільгаз» www.tgaz.te.ua запрацювала нова послуга «Особистий кабінет». Не виходячи з дому, можна подати показник лічильника газу, переглянути історію платежів, надходження субсидійних коштів і відшкодування пільг, поставити запитання, подати заявку на ремонт газового обладнання. Щоб створити «Особистий кабінет», необхідно зареєструватися на сайті компанії. Зателефонувати безкоштовно й повідомити показники можна у контакт-центр ПАТ «Тернопільгаз»: (097)0519904, (095)0519904.

Якщо не подали з першого по п’яте число покази, то газовики визначають, скільки родина спожила газу минулого місяця розрахунковим методом. Тобто нараховують середній показник для групи споживання, до якої віднесений споживач. Тут враховується кількість мешканців, площа квартири, скільки споживали в середньому за попередній рік і т. ін. У споживачів, які вчасно не подають інформацію про покази лічильників, планові об’єми можуть бути більшими або меншими, ніж фактичні. В наступному місяці, якщо споживач передасть покази вчасно з першого по п’яте число, то це буде враховано при розрахунках.

Схожа ситуація із розрахунками населення за електроенергію. Знімати покази лічильника споживач повинен за два робочих дні до закінчення місяця, наступного за тим, упродовж якого електроенергію використав, і до третього робочого дня наступного місяця. Тобто за квітень потрібно було подати дані із 27 квітня по третє травня (робочі дні), за травень — із 30 травня по перше червня включно. Ці дані вважатимуться показниками лічильника на перше число календарного місяця.

Якщо надати інформацію в інший день, то знову ж використовуватиметься середньодобовий показник, який помножать на кількість днів (діб) між датою зняття показів і першим числом календарного місяця. «Персональний кабінет», який потрібно зареєструвати на офіційному сайті ВАТ «Тернопільобленерго» www.toe.te.ua або за посиланням: https://my.toe.com.ua, запровадили й енергетики. Він діятиме із червня. Не виходячи з дому, кожен споживач електроенергії може внести покази приладу обліку, звірити стан розрахунків за послуги електропостачання та отримати відповідь на питання, що цікавить. При його реєстрації необхідно вказати номер особового рахунку, останню суму оплати за електроенергію та обрати район електромереж, з яким укладений договір на електропостачання. Щоб уточнити необхідні дані, можна звернутися до кол-центру ВАТ «Тернопільобленерго».

Вочевидь, правила нарахування плати за газ, як і за електроенергію, вже не будуть такими, якими ми їх звикли сприймати — із квитанціями. Тепер усе простіше для молоді, але непросто для старших людей. Та життя не стоїть на місці й ми змушені за ним поспішати.

Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини