Вільне життя

З початку року — понад 600 ДТП

Ситуацію з аварійністю на дорогах краю охарактеризували поліцейські під час зустрічі із журналістами.

Як зазначив начальник відділу безпеки дорожнього руху управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції в області Володимир Зигрій, від початку року на Тернопільщині трапилося 626 дорожньо—транспортних пригод, 148 — з потерпілими. Травми отримали 219 осіб, 12 людей загинуло. Понад 300 автопригод із початку цього року було зафіксовано в обласному центрі, 55 — з потерпілими, одна людина померла, 72 особам знадобилася допомога медиків.

Поширеними видами ДТП залишаються виїзд на смугу зустрічного руху, перевищення безпечної швидкості, керування в нетверезому стані. За звітний період працівники поліції виявили понад чотири тисячі порушень правил дорожнього руху, з яких 206 — керування у нетверезому стані.

З метою зниження рівня аварійності на дорогах серед інших заходів поліція провела комплексне обстеження автошляхів і вулиць області й Тернополя та виявила низку недоліків. Як наслідок, було видано 26 приписів дорожньо—комунальним організаціям, складено 26 протоколів на керівників організацій і підприємств. Також правоохоронці обстежують залізничні переїзди, яких в області — 109.

Розповів Володимир Зигрій і про найбільш проблемні ділянки доріг Тернопільщини й обласного центру. Представники відділу безпеки дорожнього руху УПД визначили шість місць найбільшої концентрації ДТП в області: автодорога Стрий—Тернопіль—Кіровоград—Знам’янка, а саме — перехрестя Чистилів—Біла; дорога Доманове—Ковель—Чернівці—Тереблече — від перехрестя до виїзду з Великої Березовиці; на трасі Тернопіль—Львів — у селі Озерній; Тернопіль—Броди (центр села Біла); дорога Тернопіль—Ланівці (село Нижчі Луб’янки Збаразького району) і Острог—Кременець—Почаїв—Радивилів у самому Почаєві.

У Тернополі найчастіше аварії трапляються на так званій дамбі через Тернопільський став, аварійно—небезпечні перехрестя вулиць Протасевича—Гайова, Руська—Замкова, Руська—Гоголя—Бандери—Хмельницького, проспект Бандери повз бульвар Данила Галицького, вулиця Тарнавського, а також перехрестя Будного—Лучаківського. Проблемним є проспект Злуки.

Начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту Богдан Шуляр ознайомив присутніх зі статистикою ДТП в області. Так, за чотири місяці у 2013 році в області трапилося 68 ДТП, у 2014-му — 97, у 2015-му — 99, у 2016-му — 187, цього року — 153 аварії. Кількість загиблих спонукає задуматися. Цифра коливається з 2013 року по 2017-й за січень-квітень від 10 до 17 осіб щомісяця.

За 2016—2017 роки за злочини, передбачені статтею 286 КК України — порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, покарано 51 водія, зокрема шість отримали реальні покарання, 35 — умовне покарання, дев‘ятеро сплатили штрафи.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини