Вільне життя

Читали?

ПРИВІЛЕЙ ВІД ПАПИ. У неділю, 25 червня, з нагоди 150-річчя канонізації святого Йосафата Кунцевича відбудеться національне паломництво з України та діаспори до гробу святого у Ватикані. Цього дня блаженнійший Святослав, глава УГКЦ, звершить Божественну літургію на папському престолі базиліки Святого Петра. Цей привілей йому було надано особисто Святійшим Отцем Франциском. Молитовні заходи розпочнуться напередодні, 24 червня, у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі архієрейською вечірнею з литією, котру очолить владика Святослав. Після богослужіння відбудеться вечір духовної музики за участю хору семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії.

* * *

ТІЛЬКИ ЦИФРИ. Один мільярд гривень на підтримку виробників української сільськогосподарської техніки виділить уряд. Про це заявив прем’єр-міністр В. Гройсман. 300 мільйонів тонн сміття утворилося торік в Україні, розповів голова підкомітету з питань державної політики у сфері поводження з відходами Комітету з екології Верховної Ради Сергій Тригубенко. Один мільйон євро виділить Австрія на проекти з розмінування на Донбасі. Про це написав у Twitter міністр закордонних справ цієї країни Себастьян Курц. 1565 людей відбувають в Україні довічне ув’язнення, за даними пенітенціарної служби.

* * *

РЕЛІГІЙНА МЕРЕЖА В УКРАЇНІ за рік суттєво не змінилася. На початку 2017 року в Україні існувало 34385 релігійних громад. Це на 202 більше, ніж було на початку 2016-го. З них 32468 є діючими зареєстрованими громадами, 854 — недіючими і ще 1063 діють без юридичної реєстрації. На початку 2014-го кількість релігійних громад була 35646. Зменшення відбулося за рахунок окупованих територій, де облік не ведеться.

* * *

І НЕМА НА ТО РАДИ. На «5 каналі» показали сюжет про реакцію церков на внесені у Верховну Раду «релігійні» законопроекти. На запитання кореспондента, чому УПЦ (МП) на окупованих територіях співпрацює із сепаратистами, представник цієї церкви запевняв, що такі випадки поодинокі. А що не моляться за загиблих в АТО, то цьому є причина. Їхні вірні запитують, що робити, «якщо «западенці» на Донбасі вбивають їхніх дітей?» Тому, мовляв, церква не втручається в політику. Отже, для УПЦ (МП) те, що відбувається на Донбасі — це не захист Батьківщини від зловісного агресора, який запалив вогонь війни на мирній Україні. Це, бачте, «западенці» прийшли на Донбас і вбивають їхніх дітей…

* * *

ПРИЛАШТУВАЛИ… Чергове засідання архієрейського собору УАПЦ вирішило архієпископа Мстислава (Гука), якого не прийняло хмельницьке духовенство за свого очільника, призначити настоятелем Богоявленського храму в Кам’янці-Подільському. Нагадаємо, архієпископа Мстислава відсторонили від керівництва Тернопільською єпархією через негідну поведінку.

* * *

ЗА МОВУ — УМОВНО. Міщанський районний суд Москви таки засудив екс-директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну до чотирьох років ув’язнення умовно. Її визнано винною в «розповсюдженні екстремістської літератури, яка закликає до ненависті й ворожнечі» (зокрема, журналу «Барвінок»), а також у розтраті держкоштів. Слідство тривало майже два роки.

* * *

НА ПИВО — ДО ХРАМУ. До чого лише не вдаються священики, щоб згуртувати паству. Настоятель протестантської церкви в бельгійському селі Брілен, що в Західній Фландрії, неподалік від кордону з Францією, після того як тут через нерентабельність закрився останній паб, вирішив дозволити мирянам збиратися на кухоль пива… просто в церкві. Тож тепер щонеділі після меси волонтери прибирають із церкви лавки, виставляють столи і барну стійку з пивними бочками. До речі, ціни на пиво та каву тут досить демократичні. Проте є і певні обмеження. Вхід до церковного бару дозволено лише тим особам, що були присутні на недільній месі. Тут заборонені музика і танці, а працює цей імпровізований бар лише до 13.00. Щоб випити кілька кухлів пива цього достатньо, але мало, щоб добряче напитися.

* * *

ПЕРШИЙ КАМ’ЯНИЙ МІСТ збудували римляни ще в 127 році до нашої ери. До наших часів збереглося 30 мостів, збудованих давніми римлянами. Серед них і нині діючий міст Ангелів, який 134-го року нашої ери з’єднав береги річки Тибр. Уявляєте: в його основі лежить кладка, якій 1883 роки! Після падіння Римської імперії у V столітті нашої ери будівництво мостів завмерло майже на вісім століть. Усе різко змінилося в ХІІІ столітті, коли безперервні війни та розбрат між вельможами перетворили мости на важливі військові споруди. Україна — серед світових лідерів у мостобудуванні. 1953-го наші мостобудівники встановили рекорд, спорудивши перший у світі металевий суцільнозварний міст під керівництвом Євгена Патона. Нині в Україні близько 4000 мостів. За загальною їх довжиною Київ — на одному з перших місць серед європейських міст. А головне: за світовим визнанням наші мости серед найнадійніших.

За інформаціями видань RISU, «Україна молода», «Сільські вісті», «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини