Вільне життя

Читали?

А ТЕПЕР — АНШЛЮС ДОНБАСУ? Про те, що Російська Федерація готує аншлюс окупованої території Донецької та Луганської областей, заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник в інтерв’ю радіо Deutschlandfunk. «Кремлем, вірогідно, було ухвалено рішення ще тісніше зв’язати Донецьк і Луганськ, — сказав посол. — З цією метою в Москві придумали провести на окупованому Донбасі новий «референдум». Ми знаємо, що сьогодні іде підготовка. Новий «референдум» буде організований із питанням про приєднання до Росії». В унісон цій заяві прозвучали слова голови «ДНР» Олександра Захарченка: «У нас одна мета — возз’єднання з батьківщиною, а батьківщина — це Росія».

* * *

ЧОГО НАВЧИЛИ, ТЕ Й МАЄМО? Два роки тому один з підрозділів Збройних сил України базувався у прифронтовій смузі в Луганській області, у покинутій школі. Там у бібліотеці воїни знайшли підручник «Країнознавство» для 5 класу — звісно, російською мовою. У ньому поруч із портретом Путіна було написано, що Україна — вигадане утворення, нема такої держави. На початку підручника зазначено, що видали його за сприяння посольства РФ в Україні, але його схвалило Міністерство освіти і науки України. Рік видання — 2008-й, коли президентом був не Янукович. Нині тим хлопцям, що навчались в школах Донбасу за цим підручником, — 18—21 рік. Чи важко здогадатися, по який бік фронту вони нині воюють?

* * *

ЯК ВРЯТУВАТИ НАЦІЮ? Україна посідає 186 місце в світі за показниками народжуваності і 13-те — за показниками вимирання нації. Як стверджує уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, за 25 років дитяче населення скоротилося майже удвічі й нині становить 7,6 мільйона. Майже 106 тисяч дітей виховуються в інтернатах. Але тільки 8% з них — сироти, решта має батьків. Щонайменше 600 тисяч дітей проживають у неблагополучних сім’ях. Шокуюча інформація: майже у 7000 сіл України немає жодної дитини віком від одного до семи років. «Україно, народжуй дітей! І борися!» — закликає «Українське слово».

* * *

ДЕ ЖИТИ НАЙБЕЗПЕЧНІШЕ. Інститут суспільно-економічних досліджень уклав рейтинг українських міст за безпечністю проживання на основі опитування жителів і статистики кримінальних правопорушень. Найспокійнішим обласним центром визнано Хмельницький, за ним ідуть Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ. У п’ятірці найнебезпечніших — Запоріжжя, Кропивницький, Київ, Сіверськодонецьк і Миколаїв.

* * *

ГОТОВА БУТИ ПРЕЗИДЕНТОМ. Народний депутат України Надія Савченко заявила, що готова стати Президентом України. В інтерв’ю польському виданню Krytyka Polityczna вона сказала: «Я готова взяти на себе відповідальність за країну і виставити свою кандидатуру на президентських виборах. У парламентських виборах братиме участь моя політична сила». Савченко, за її словами, не вірить у політичні партії, але сподівається, що її «свіжа» політична сила «Громадсько-політична платформа Надії Савченко» зможе перезавантажити «хвору» українську систему влади, «перебудувати державну архітектуру і дати людям шанси на зручне існування».

* * *

ЛИШЕ РАЗ У ЖИТТІ кожен християнин стає учасником таїнства миропомазання — під час хрещення. Адже як промовляємо у «Символі віри»: «Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів…» Отже, ні другого, ні третього хрещення не може бути. Тому-то лише раз до нашого тіла торкається святе миро. Під час таїнства хрещення священик помазує ним певні його частини, промовляючи: «Печать дару Духа Святого». Це символізує благодать Святого Духа, яка сходить на людину. Також святе миро використовують під час освячення новозбудованого храму. Ним помазується престіл і чотири сторони самої церкви. В Російській православній церкві миро використовували ще під час інтронізації (уведення на престіл) царя.

* * *

МИРО, ЗВАРЕНЕ В… КРЕМЛІ. Історія мира сягає давніх часів, воно згадується ще в Старому Завіті. Миропомазання, як свідчать історичні джерела, проводилось уже в першому столітті нашої ери. З того часу й до сьогодні його готують лише у Страсний тиждень і триває цей процес три дні. Спершу у казані вариться оливкова олія з вином, пізніше туди всипають ладан, розтертий у порошок. А у Великий четвер, коли маса вже охолола, до неї додають інші складники — ароматичні олії і трави. Всю процедуру контролює і благословляє патріарх. Для православних УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет миро готував лише двічі — у 1998-му та 2014 роках. Робив це у Володимирському соборі на електричній печі. А ось духовенство УПЦ Московського патріархату бере миро, зварене в Москві. Готує його патріарх Кирило (митрополит Онуфрій такого права не має) в… Кремлі, на печі, дрова в якій підпалює зі спецільного трисвічника.

За інформаціями видань «Сільські вісті», «Високий Замок», «Українське слово», «Україна молода», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини