Вільне життя

Переймали досвід у наших краян

У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який реалізовує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбулася зустріч Підволочиської об’єднаної територіальної громади із гостями з Івано-Франківщини — представниками органів місцевого самоврядування, що планують або вже створили об’єднані територіальні громади.

Жителі Івано-Франківщини переймали в наших краян досвід і вивчали переваги процесу об’єднання. Ініціювали візит виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак та виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

Першим пунктом поїздки став огляд водонапірної вежі у селі Галущинцях. За словами голови Підволочиської об’єднаної територіальної громади Віталія Дацка та старости Галущинців Михайла Схаба, спорудження останньої вартувало 400 тисяч гривень, водогону — 380 тисяч. Роботи тривали три місяці, відтак доступ до води отримали приблизно 40 сімей. Водогін у селі мають намір продовжувати.

Згодом гості відвідали стаціонарне відділення територіального центру надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради. Воно розташувалося в колишній будівлі сільради. На першому поверсі діють амбулаторія, пошта, є кабінет старости.

Як розповіла директор територіального центру надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради Оксана Капелусь, відділення діє із жовтня 2015 року. Воно розраховане на 25 пацієнтів. Сюди готові прийняти людей, які опинилися у складних життєвих обставинах: інвалідів після 18-ти років, одиноких літніх людей, престарілих, чиї діти перебувають у місцях позбавлення волі чи за кордоном, вживають наркотики або алкоголь. Із відкриттям відділення було створено 20 робочих місць. До слова, на рік утримання стаціонару обходиться приблизно в 1 млн гривень.

Тепер тут перебуває 18 пацієнтів, вони мають цілодобовий медичний нагляд, чотириразове харчування, турботливе піклування і домашній затишок. Слід зазначити, що нині у стаціонарному відділенні споруджують добудову. Вона вирішить питання із другим виходом, як того вимагають правила пожежної безпеки, спростить доступ до свіжого повітря лежачим пацієнтам, поліпшить побутові умови для персоналу.

Ще один об’єкт, який оглянули представники Івано-Франківщини — новостворений центр надання адміністративних послуг у Підволочиську. Відкриття ЦНАПу, який громада облаштувала в рамках проекту та співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва, заплановане на кінець червня.

Окрім того, гості з Івано-Франківщини побували в Підволочиській гімназії імені Івана Франка, де ознайомилися з першими підсумками роботи об’єднаної територіальної громади.

Гості зазначили, що така мандрівка виявилася для них цікавою та пізнавальною. Заступник селищного голови Більшівцівської об’єднаної територіальної громади Марія Щепанська зауважила, що найбільш актуальним для неї став досвід наших краян у сфері освіти, медицини, а також у соціальній підтримці одиноких жителів.

«Підволочиська громада — селищна, як і наша, тому дізнатися про успіхи колег було корисно. Важливою є інформація про налагодження надання соціальних послуг. Для нас це питання болюче. На території громади діє центр перебування одиноких престарілих громадян. Ми не можемо перевести його на баланс громади, натомість виплачуємо кошти за наших жителів, які там перебувають на обслуговуванні», — розповіла Марія Щепанська.

Під час зустрічі представники громад Тернопілля та Івано-Франківщини обговорили можливість подальшого налагодження контактів.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини