Вільне життя

Скажена білка в парку

Поранену тварину помітив тернополянин у парку «Національного відродження» і вирішив віднести до ветеринара. Уже в кабінеті лікаря тварина його вкусила. Коли чоловік віз білку додому, вона померла. Наступного дня він звернувся до медиків із проханням провести дослідження тварини на сказ. Через кілька днів фахівці Тернопільської регіональної лабораторії ветеринарної медицини підтвердили діагноз.

Потерпілому тернополянину лікарі призначили курс антирабічних щеплень. Проте в Україні з 2014 року відсутня вакцина від сказу. Держава перестала закуповувати її у Росії з початку війни. За весь цей час Міністерство охорони здоров’я України так і не спромоглося налагодити постачання цього препарату. Наразі щоб захистити своє життя та здоров’я, люди змушені замовляти вакцину за кордоном. Зазвичай, у тій же Росії чи Білорусі.

Надзвичайна протиепізоотична комісія при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради на два місяці оголосила територію парку «Національного відродження» зоною карантину. Тут заборонили проведення виставок, змагань із залученням тварин, а також обмеження на вигул домашніх улюбленців.

Треба зазначити, що сказ — гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, без введення щеплень стовідсотково летальна для хворого. Щоб запобігти недузі, не можна контактувати з дикими та бездомними тваринами. Якщо ж вас покусала або обслинила підозріла тварина, потрібно промити рану теплою кип’яченою водою (бажано з милом), а потім обробити 70% розчином спиртового настою йоду. І якнайшвидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного щеплення.

А. ЗИМНЕНКО.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини