Через два дні вірні Греко-католицької церкви відзначатимуть свято Пресвятої Євхаристії. Цей празник завжди припадає на четвер після Неділі всіх святих, а саме урочисте святкування переноситься на найближчу неділю.
Свято Пресвятої Євхаристії має західне походження та з’явилося у ХІІІ столітті. Днем празника було обрано саме четвер, коли Христос встановив Тайну Євхаристії.
Спершу це свято почали відзначати в єпархії Льєж з ініціативи місцевого єпископа Роберта в 1247 році, але вже у 1264 році Папа Урбан IV проголосив його обов’язковим для цілої західної церкви.
В Українській греко-католицькій церкві воно було введене постановами Замойського синоду в 1720 році і з того часу відзначається щорічно.
Суттю свята є вшанування Євхаристії — Тіла і Крові Ісуса Христа, під видами хліба і вина, які є «джерелом та звершенням цілого християнського життя» (Другий Ватиканський собор, Конституція про Церкву, §11), і в ній присутнє усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос.
Важливою ознакою цього свята є урочиста процесія зі Святими Дарами навколо храму або вулицями міста. Очолюють її священики, що несуть дароносицю, за ними слідують парафіяни. Наші краяни мають звичай освячувати у церквах віночки з цілющих трав.
У цю ж неділю празникуватимуть і православні вірні — вони відзначатимуть свято Всіх святих українського народу. Цього дня церква вшановує всіх ревних слуг Божих, які народилися та жили на нашій землі. Серед українських святих — Ярослав Мудрий, Петро Могила, Амфілохій Почаївський та багато інших. Не всі їхні імена та подвиги відомі людям, але добра слава цих християн увічнена Богом. Празник Усіх святих українського народу є чудовою нагодою для молитви до небесних заступників з проханням миру та Господньої ласки для нашої стражденної Батьківщини.
Підготувала А. ЗИМНЕНКО.
Фото з вільних джерел