Вільне життя

ЄДИНІ З ОБЛАСТІ

Юні любителі книг упродовж чотирьох днів мали змогу поринути в космічний світ, наповнений інтерактивними лекціями, майстер-класами, квестами, вікторинами та іншими різноманітними заходами для розвитку дітей. Десятий дитячий форум видавців, що проходив у Львові у форматі великої гри «Космовізія: супергерої та книжкова туманність», зібрав книгоманів зі всієї України в Палаці мистецтв.

Не залишилися осторонь такої події і наші земляки — учасники дитячого зразкового аматорського театру «Дивосвіт» Козівського районного будинку культури. Вони були єдиними представниками з Тернопільської області на цьогорічному форумі. Організували поїздку спільно з Козівською районною бібліотекою для дітей.

Заступник директора Козівської централізованої бібліотечної системи по роботі з дітьми Ірина Лазарчук розповіла, що молоді театрали з райцентру продемонстрували присутнім на книжковому форумі інтерактивну виставу «Козуня-дерезуня» за мотивами відомої казки «Коза-дереза», а також співали українські пісні, супроводжуючи їх елементами народного танцю.

— Ми отримали надзвичайно багато позитивних відгуків про виступ дітей, — зазначила Ірина Лазарчук. — Адже під час вистави залучали до неї і глядачів, які радо ставали імпровізованими акторами. А виконання українських пісень ми приурочили до Зелених свят.

Окрім Ірини Лазарчук, дітей супроводжували директор Козівської ЦБС Любов Сказко, режисер аматорського зразкового театру «Дивосвіт» Людмила Ткаченко, бібліотекарі із сіл Великого Ходачкова та Городища Галина Телявська і Галина Фіялка, а також працівники Козівського РБК Олена Горохівська та Іванна Андрушко.

Пані Ірина зауважила, що програма цьогорічного Дитячого форуму була насичена численними заходами, яких налічувалося понад 800. Діти «розривалися» між локаціями, адже хотіли встигнути всюди. Це й не дивно, оскільки цьогоріч організатори підготували для маленьких читачів казково-космічну мандрівку. За легендою, у відкритому космосі діти зіткнулися із проблемою космічного сміття, яке заполонило майже всю Галактику. Тож у дітей була особлива місія: врятувати Всесвіт від сміттєвого колапсу. А для цього вони мали пройти дев’ять тематичних зон форуму, а саме — символічні планети, на яких здобували суперсили і таким чином створили чисте небо над Землею.

Кожна локація-планета включала різні розважальні заходи. Наприклад, на планеті «Джури козака Швайки» за допомогою театру, музики, кіно, інтерактивних лекцій та практикумів учасники здобували «перевтілювальну» суперсилу, а планета «Чудове Чудовисько» зустрічала дітей сотнею майстер-класів, серед яких уроки каліграфії широким пером, створення графічного коміксу, ліплення з глини та навіть уроки японського мистецтва «сумі-е». Учасники форуму ознайомилися із новітніми технологіями, робототехнікою, програмуванням і відповідальним ставленням до природи, а також доводили, що все на світі пов’язане з читанням.

Окрім цього, наші краяни зустрілися з українськими письменниками Оксаною Сайко, Сергієм Гридіним, Андрієм Бачинським, Сашком Дерманським та іншими. Режисер театру «Дивосвіт» Людмила Ткаченко зауважила, що такі заходи, як книжковий форум, важливі для розвитку дітей, і вони дуже задоволені, що й козівське підростаюче покоління долучилося до цього грандіозного дійства.

Фото авторки

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини