Вільне життя

ЗНО наближається до завершення

ЦЬОГОРІЧНЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ, ЗДОБУТИХ НА ОСНОВІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ, ПОЄДНУЄ В СОБІ ДВА ЗАВДАННЯ: ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ (ДПА) ДЛЯ ЦЬОГОРІЧНИХ ВИПУСКНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТА ВСТУПНИХ ІСПИТІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У 2017 РОЦІ. САМЕ ЦЕ РЕАЛІЗОВУВАЛИ НА ВСІХ ЕТАПАХ ПІДГОТОВКИ І ПРОВЕДЕННЯ ЗНО.

Першим етапом підготовки вважається реєстрація на тестування. Вона відбувалася у стислі терміни (із 6 лютого по 17 березня 2017 року). Під час реєстрації кожен випускник вибирав предмети ДПА та предмети вступу до вишу. Максимальна кількість предметів, які можна зареєструвати — чотири. Цьогоріч для державної підсумкової атестації учні випускних класів вибирали українську мову, математику або історію України (ХХ — поч. ХХІ століття), третій предмет із переліку тих, які виносяться на ЗНО. Найбільше абітурієнтів, понад п’ять тисяч, здавали українську мову і літературу, найменше — французьку та іспанську мови (п’ять і троє осіб відповідно).

У процесі реєстрації окремі учасники тестування потребували створення для них особливих умов, зокрема тестування на першому поверсі, використання збільшуваних приладів (лінз) для читання, сурдопереклад. Для окремих категорій дітей з особливими потребами передбачено додаткові 30 хвилин на виконання тестових завдань. Підсумком першого етапу підготовки до ЗНО стало отримання кожним зареєстрованим учасником сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

На другому етапі організовано пункти тестування — всього 28 в області, надсилання зареєстрованим учасникам на їхню інформаційну сторінку, яка створена на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, запрошень з адресою пункту тестування та часом початку його проведення.

ЗНО проводиться згідно із графіком, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України, в період з 23 травня по 16 червня 2017 року (основна сесія) та з 3 липня по 12 липня 2017 року (додаткова сесія). За оперативними даними з пунктів тестування, в ньому взяли участь понад 90 відсотків зареєстрованих учасників: з української мови і літератури — 96%, іноземних мов — 92%, математики — 95%, історії України — 95%, біології — 93%.

Апеляційних заяв щодо порушення процедури проведення ЗНО з боку працівників пункту тестування не надходило. Зафіксовані два випадки порушення процедури тестування під час ЗНО з української мови і літератури його учасниками. У них були виявлені мобільні телефони. Такі учасники ЗНО були позбавлені права продовжити роботу над тестовими завданнями та вилучені з пункту тестування. Їхні роботи будуть анульовані. Загалом учасники ЗНО розуміють відповідальність за результати тестування та подальший вступ до ВНЗ.

Інформацію про дату та час оголошення результатів зовнішнього оцінювання з кожного навчального предмета оприлюднюватимуть на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Визначено приблизні дати: до 15 червня — українська мова і література, іноземні мови, математика; до 19 червня — історія України, біологія, російська мова; до 23 червня — географія, фізика, хімія.

Якщо через поважні причини учасник тестування не зміг взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання, то може подати заяву щодо проходження зовнішнього оцінювання під час додаткової сесії. Таку заяву потрібно подати протягом п’яти робочих днів з дня проведення ЗНО з певного предмета основної сесії на адресу Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. До заяви слід додати документи, що підтверджують причини, які унеможливили проходження ЗНО.

У разі виникнення сумніву стосовно об’єктивності оцінювання сертифікаційної роботи учасник тестування може скористатися правом на подання апеляційної заяви щодо результатів зовнішнього оцінювання. Відповідну заяву можна подати протягом п’яти календарних днів з урахуванням дня офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета.

Юрій ШАЙНЮК,
заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини